banner117

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAHRAMANMARAŞ’A SESLENDİ

Milletine hizmet yolunda yılmadan, bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, şikâyet etmeden ilk günkü heyecan ve aşkla çalışmalarını sürdüren, dünyaya verdiği ders ile Türk milletinin duygularına tercüman olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan, şuanda Kahramanmaraş'ta edeleriyle buluştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAHRAMANMARAŞ’A SESLENDİ

AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre ve mitingin yapılacağı Merkez Spor Salonu'na giriş yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın konuşmasının ardından kürsüye geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulunuyor;
Yapılan Kongre’de konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

SİZ BİR BAŞKASINIZ KAHRAMANMARAŞ
Kongremizin, şehrimiz için, Kahramanmaraş ile birlikte, ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Siz bir başkasınız Kahramanmaraş. Siz 16 Nisan Halk Oylamasında yüzde 74’lük Evet oranıyla tüm Türkiye içinde 7’nci sırada yer alarak destan yazdınız. Şiir yazdığınızı bilirdim, makaleler yazdığınızı da bilirdim ama destan yazdığınızı da öğrenmiş oldum. Bu Maraş’ın son yıllardaki seçimlerinde ortaya koyduğu en iyi neticedir. Yaklaşık 1 yıl önce toplu açınılış vesilesiyle buraya geldiğimizde bize verdikleri sözü tutan edelere şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelesinde Maraş’ın verdiği bu desteği asla unutmayacağız. 2023 hedeflerimiz konusunda bu şehri, yine en önde görmek istiyoruz. Bu kutlu şehir tarihin her döneminde ülkesine milletine, ezanına, bayrağına özgürlüğünü, gelşeceğine her daim sahip çıkmıştır. Maraş’ın kahramanlığı öyle sözde değildir. Bu şehrin insanlarının sözüyle edasıyla her halinde kahramanlık akar. Ne diyor şair; zafer yolu vardı kara bağrımda, nice canlar helak oldu yolunda, bütün ülkemizde, Anadolu’da, siftah mermisini yaktı Maraşlı. Eser oldu eser oldu bu iş tarihte durur, insanlar fânidir sonunda ölür, haksızlık sonunda belasını bulur.

“MARAŞ UNUTLMAZ BİR İŞ YAPTI”
Unutulmaz biz iş yaptı Maraşlı. Evet, unutulmaz bir iş yaptı. Esaretiyle gözünün o karartılıyla, çalışkanlığıyla destanlara konu olan Maraş, gönül dünyasının zenginliği ile de ülkemizde çok önemli bir yere sahiptir. Abdürrahim Karakoç’a, Cahit Zarifoğlu’ndan Erdem Beyazıt’a, Nuri Pakdil’den Rasim Özden Ören’e kadar nice şairin, yazarını fikir ve düşünce adamının bu şehirden çıkmasını elbette bir sebebi vardır. Bunlar durup dururken olmadı, olmuyor. Dertli adam oldukları için yazdılar. Dertli adam oldukları için o şiirleri döktüler. Güzel insanların şehir Maraş’ın Mümbitle, havasından mıdır, suyundan mıdır bilmiyoruz ama kahramanlık ünvanlının ve madalyasının bu şehre çok yakıştığı bir gerçektir onu biliyoruz.

kongrenin ayrıntıları birazdan… 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER