banner117

CHP’DEN EMİNE BULUT AÇIKLAMASI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Füsun Zabun, geçtiğimiz günlerde çocuğunun gözleri önünde eşi tarafından öldürülen Emine Bulut için yazılı bir açıklama yaparak, kadına şiddeti kınadı.

CHP’DEN EMİNE BULUT AÇIKLAMASI!

Geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından öldürülen ve tüm Türkiye’de büyük yankı uyandıran Emine Bulut cinayetine bir tepkide CHP Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanlığından geldi. Yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı kınayan ve kadına şiddetin bir an önce önlenmesi gerektiğini anlatan Zabun, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ölmek istemiyorum” diyen bir anne, “Anne lütfen ölme” diyen bir evlat. Bir cümle ne kadar can yakabilirse o kadar yaktı canımızı. Kahrolduk, mahvolduk... Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü, hem de çocuğunun gözleri önünde. "Ölmek istemiyorum" diye feryat eden Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü!

Türkiye'de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanık oluyoruz.

Her gün onlarca kız kardeşimiz erkek şiddetine maruz kalıyor.Yetmiyor, katilin ceza alması için mücadele etmemiz gerekiyor!Çünkü bu ülkede kadın katili erkeklerin ceza alması için mücadele etmek gerekiyor!

Çünkü bu ülkede adalet de erkek!Bilinsin ki kimse bu cinayetten kendini aklayamaz: Kadın düşmanı politikalarla her gün karşımıza çıkanlar, hâkim karşısına jilet gibi takım elbisesiyle çıktığı için Kadın katillerine iyi hal indirimi uygulayanlar,4 yıldır yürürlükte olan ancak uygulanmayan İstanbul Sözleşmesi’nin gereğini yerine getirmeyenler,

Kadınları bu erkek şiddetinden korumaya odaklanmak yerine, “Ne yapar ne ederiz de boşanmaları engelleriz” diye meclis komisyonları kuranlar, boşanmayı tabulaştıranlar, nafaka hakkına saldıranlar, yıllar süren mücadelelerle kazandığımız her bir hakkımızı elimizden almaya çalışanlar, kadınları korumayan, haklarımıza saldıranlarbu cinayete ortaktır.

“YETMEDİ Mİ ARTIK BU KADAR KADININ ÖLMESİ?”

Yetmedi mi artık bu kadar kadının ölmesi? Yetmedi mi bu kadar çocuğun annesiz kalması?Biz bu ülkenin erkek adaletine dayanamıyoruz. “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz” dedikçe onlarca eksiliyoruz. Dün sadece Emine Bulut'un haykırışını izledik ama 2019'da erkekler tarafından katledilen 223 kadın da ölmek istemiyorum diye haykırdı.

Neden kadın cinayetlerine, kadına şiddete son veremiyoruz?Caydırıcı ve uygulanabilir cezalar gelmediği sürece, kadın cinayetlerini önlemek üzere konulan 6284 sayılı koruma kanunu ve İstanbul Sözleşmesi tam olarak uygulanmadığı, katil erkeklere ödül gibi dağıtılan indirimlere bir son verilmediği sürece bitmeyecek!

Emine Bulut bir tane değil, birkerelik değil, tesadüfi değil. Üzülürken de öfkelenirken de bunu aklımızda tutmalıyız. Biz iyi hal indirimi istemiyoruz. Tahrik indirimi istemiyoruz. Ölmek istemiyoruz

Bu vahşete karşı sessiz kalmıyoruz! Kalmayacağız!Alışmayacağız, susmayacağız!

Bizler kadınlar ölmesin diye mücadele etmeye devam edeceğiz!Bu zalimlere ve bu zalimleri koruyanlara karşı birlik olacağız. Bu ülkede anneler ölmeyecek!Çocuklar ağlamayacak!

Haber Merkezi

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner121

banner123

banner122