banner117

ÇEVKOR VE DULKADİROĞLU İŞBİRLİĞİNDE BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) ile Dulkadiroğlu Belediyesi iş birliğinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

ÇEVKOR VE DULKADİROĞLU İŞBİRLİĞİNDE BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) ile Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Ferhuş ve Karataş mahallelerinde bulunan dikim alanlarına toplamda bin adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Fidan dikim etkinliğine 11 Kahramanmaraşlı firma ve lise öğrencileri de destek verdi. Programa, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Yemliha Özşahan’ın ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Arif Yenipınar da katılım sağladı.Programda bir konuşma gerçekleştiren, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Yemliha Özşahan, fidan dikiminin önemini vurgulayarak, doğanın ve yaşamın sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için fidan dikiminin önemli bir unsur olduğunu vurguladı.

Özşahan, konuşmalarının devamında şunları kaydetti. “Hayatın bizlere sunduğu güzelliklerin karşılında bizler de bu güzel hayatın devamı için bir şeyler yapmalıyız. Yapmamız gereken bu faaliyetlerin başında da doğanın sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi adına fidan dikimidir. Dün olduğu gibi bizler bugün de fidanları toprakla buluşturuyoruz. Burada amacımız gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak ve doğanın güzelliklerinin zenginleşmesidir. Bu anlamda ortaya koyulan tüm projeleri destekliyor ve desteklemeye de devam ediyoruz. Ben başta ÇEVKOR Dergisi ve değerli firmalarımız olmak üzere bu tür projelere destek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Başkan Özşahan’ın konuşmalarının ardından söz alan ÇEVKOR Dergisi Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe ise Dulkadiroğlu Belediyesi’ne ve projeye destek veren 11 firmaya teşekkürlerini iletti.

Program sonunda  ÇEVKOR Dergisi bir plaket takdimi gerçekleştirdi. Verilen plaketlerde Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Yemliha Özşahan, Belediye Başkanı Necati Okay adına plaketi teslim aldı.

HABER:TUĞÇE KAYAR

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER