Çakıroğlu Derneği’nden birlik beraberlik yemeği

Çakıroğlu Derneği’nin geleneksel hale getirdiği kandil programları kapsamında Miraç Kandili’nin cuma gününe denk gelmesiyle Cuma nNamazı sonrası birlik beraberlik yemeği verildi.

Çakıroğlu Derneği’nden birlik beraberlik yemeği

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Çakıroğlu Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği kandil  programları devam ediyor. Mübarek gün ve gecelerde Türkoğlu ilçesi Çakıroğlu Mahallesi Camii’nde yapılan programlar idrak ettiğimiz Miraç Kandili’nde de devam etti. Program kapsamında Miraç Kandilinin Cuma gününe denk gelmesiyle Cuma namazı sonrası birlik beraberlik yemeği verildi.

Cuma Namazı sonrasında hayırsever vatandaşların katkılarıyla birlik beraberlik yemeği düzenlendi. Akşam ve yatsı namazı arasında da ayrıca kandil programı düzenlendi. Programda vaaz ve sohbetin yanı sıra Çakıroğlu Derneği üyelerince mahalle halkının geçmişleri için okunan hatimlerin duası ile devam etti.

Programla ilgili olarak açıklama yapan Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak; "Çakıroğlu Mahallemiz farklı kültür ve coğrafyalardan insanların oluşturduğu tam bir Osmanlı köyüdür. Büyüklerimiz yıllardır birlik beraberlik içerisinde acılarını ve sevinçlerini birlikte yaşamışlardır. Bizlerde büyüklerimizden gördüğümüz bu değerleri devam ettirebilmek amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Bugünde vatandaşlarımızın katkılarıyla hem Cuma namazı sonrası birlik beraberlik yemeği hem de akşamında program düzenledik. Programa katılan ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum." dedi. 

Çakıroğlu Derneği ayrıca mahallede bulunan eski okul binasını kuran kursu yapmak için gerekli izinleri alarak çalışmalara başladı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103