BÜYÜKŞEHİR’DEN FARKINDALIK PROGRAMI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir farkındalık programı düzenledi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN FARKINDALIK PROGRAMI

Piazza AVM’de gerçekleştirilen etkinlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü personelleri ile gönüllü öğrenciler vatandaşlara empati kurdurarak farkındalık oluşmasını sağladılar.

Farkındalık programında alışverişe gelen vatandaşları tek tek tutarak empati yapmalarını sağladılar. İlk önce vatandaşlara ne gibi bir hayalin gerçekleşmesini istedikleri sorusunu yönelttiler. Alınan cevabın ardından vatandaşın gözü bandajla kapatılarak eline beyaz baston verilip görme engelli bir vatandaş gibi yürümesi istediğinde ve tekerlekli sandalye ile birazcık ilerlemesi istediğinde vatandaşların hemen hepsinin cevabı sağlık en büyük hazineymiş, kıymetini bilmemiz lazım cevabını verdiler.

Ali Galip Çalık Lisesi öğrencileri gönüllü olarak görev aldıkları programda aynı zamanda vatandaşlara broşür dağıtılarak 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde farkındalık oluşmasına yardımcı oldular.

Programda aynı zamanda gönüllü öğrenciler işaret diliyle de şarkılar söylerken vatandaşlarla birlikte çalınan müzikle oyunlar oynayıp, halaylar çektiler.

Haber merkezi


 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner100

banner98