banner117

Büyükşehir Belediyemiz muhalefetin de diline düştü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Nurhak Belediyesi’nin bütçesinin küçük olmasına rağmen işçisine net 3 bin 100 TL maaş verdiğini ancak daha büyük bütçeye sahip olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin aynı maaşı vermediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’in Çiğli İlçesi Tramvay Temel Atma Töreni’nde konuştu. Birçok konuya değinen Kılıçdaroğlu’nun gündeminde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’de vardı. Hizmet-İş Sendikasına kayıtlı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 2 bin 850 işçinin zam sorununu dile getiren Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediyesi’ne Nurhak Belediyesi’ni örnek gösterdi.

“BİZ EMEĞE DEĞER VERİYORUZ”
Nurhak Belediyesi’nin küçük bir bütçeye sahip olmasına rağmen işçilerine net olarak 3 bin 100 TL maaş zammı yaptığını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Devasa Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir bütçesi var. O bütçe asgari ücreti 2 bin 825 TL olarak gösteriyor. Bizim belediyelerimiz Kahramanmaraş’taki Nurhak Belediyemiz en küçük belediyemiz ama asgari ücreti net 3 bin 100 TL. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 3 bin 100 TL vermiyor. Orada daha çok para var. Neden? Çünkü biz emeğe değer veriyoruz, alın terine değer veriyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aslan okuru
aslan okuru - 3 hafta Önce

Allah rezillik vermesin insan evindede rezil olurmuş.

SIRADAKİ HABER

banner174

banner205