banner117

"BU HALİYLE KALEMİZ EKSİKTİR"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “Kalemiz açıldı, fakat eksik açıldı, BAYRAK TUTAN BOZKURT HEYKELİMİZ KALE’YE YENİDEN DİKİLMELİDİR” sözleriyle sosyal medya hesabından yetkililere çağrıda bulundu.

"BU HALİYLE KALEMİZ EKSİKTİR"

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunda tarihi bayrak olayı ile öne çıkan Tarihi Kale, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Gaziantep Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü koordinasyonunda 2017 yılında restore edilmişti. Restorasyon sürecinin ardından 6 aylık bir zamanda tamamlanan kale, bir türlü hizmete girmezken, geçtiğimiz aylarda bakanlık tarafından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Belediye de kendi imkânlarıyla kalenin çevre düzenlemesini tamamlayarak ziyarete hazır duruma getirdi. Bugün ise kalenin açılışı gerçekleşirken MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak kaleye, BAYRAK DİREĞİNİ TUTAN BOZKURT HEYKELİ’NİN YENİDEN DİKİLMESİNİ istedi.

GÖNLÜMÜZ BURUKTUR

 Aycan, “Kahramanmaraş Kalemiz restore edilip açıldı, fakat eksik açıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimizin Kahramanlığını sembolize ekmek için yaptırıp, şehrimize gönderdiği ve Kalemiz girişinde Bayrağımızı tutan Bozkurt Heykelimizin yerinde olmadığını gördük. Bu haliyle Kalemiz eksiktir, gönlümüz buruktur, defalarca Bozkurt’umuzu istemiştik. Kalemizde Bozkurt’umuzu istiyoruz” şeklinde paylaşımı ile dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir GÜNEŞ
Bekir GÜNEŞ - 1 ay Önce

Mustafa Kemal Atatürk'ün hediye etti gi Bayrağı mızın tekrar dikiniz

Ali caliskan
Ali caliskan - 1 ay Önce

Ben 18 yasindan berli k.maras kalesi eski hali daha guzeldi yeni haleri hic iyi degil k.b

SIRADAKİ HABER