“Biz Osmanlıyız”

“Biz Osmanlıyız”

Kahramanmaraş Manşet Gazetesi'ni ziyaret eden Makendonyalı öğrencilerden, Samira Bekseli, gazetemizde verdiği röportajda Kahramanmaraş'ı çok sevdiğini ve kendilerinin Osmanlı'nın bir parçası olduğunu ifade etti.

Arkadaşları arasında cimcime diye adlandırılan Samira Bekseli, daha önce Kahramanmaraş hakkında birçok şey bildiğini fakat gelme fırsatını bulamadığını belirtti. Samimi ve sıcak bir ortamda geçen görüşmede Türk dizilerini yakından takip ettiğini dile getiren Samira, Nihat Hatipoğlu'nun programını takip ettiğini ve çok sevdiğini söyledi. Türkçe'yi uygulamalı olarak hiç konuşmadığını sadece Türk dizilerinden duyduğunu dile getiren Samira, Kahramanmaraş'a geldiği 3 gün içerisinde Türkçeyi iyi derece de öğrendiğini vurduladı.

İşte Samira ile yaptığımız röportajın ayrıntıları:

Türkçeyi nasıl öğrendin?

Ben çocukken arnavut ve türk dizilerini izlerdim. Sonra dizileri izleyerek Türkçemi geliştirdim Türkiye'ye geleli de 3 gün oldu. Bu 3 gün içerisinde burada Türkçemi daha daha geliştirdim. Osmanlı kültürünü çok seviyorum

İzlediğin Türk dizilerin ismi nedir?

Kara Sevda, Gecenin Kraliçesi, Kiralık Aşk, Güneşin Kızları dizilerini sürekli takip ediyorum. Kenan İmirzalıoğlu'nun baş rolünü oynadığı Acı Hayat dizisi ise Makedonya'da ün yaptı.

Tük oyuncularından kimleri tanıyorsunuz?

Burak Özçivit, Kenan İmirzalıoğlu, Barış Arduç, Serenay Sarıkaya, Çağatay Ulusoy gibi isimleri tanıyorum.

Türkiye'de ki futbol takımlarından hangisi tutuyorsun?

Galatasaray'ı tutuyorum.

Kitap Okumayı severmisin?

Ben kitap okumayı çok severim Türk kitapları da okurum. Nihat Hatipoğlu hocanın tüm söylediklerini dinleyerek onları yazdım ve kitap haline getirdim. Onun söylediği peygamberleri, peygamberlerin hayatlarının hepsini yazdım.

Hangi meslek dalını düşünüyorsun?

Doktor olmak istiyorum.

Kahramanmaraş'ın ismini daha önce duymuşmuydun?

Evet duydum ama daha önce hiç buraya gelme fırsatım olmadı.

Buraya gelmeden önce Kahramanmaraş ile ilgili ne biliyordun?

Türkiye'nin 3'üncü büyük camisi olan Abdulhamithan Camii'nin Kahramanmaraş'ta olduğunu biliyordum.

Haber: Kübra Dilbirliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER