BİRİLERİ ÖLÜNCE Mİ HAREKETE GEÇİLECEK?

Onikişubat İlçesi, Barbaros Caddesi üzerinde bulunan kavşak, her geçen gün kazalara neden olurken, sürücüler Büyükşehir Belediyesi’nin bir an önce bu kavşağın düzenlenmesini istiyor.

BİRİLERİ ÖLÜNCE Mİ HAREKETE GEÇİLECEK?

Her yıl binlerce kazanın yaşandığı Kahramanmaraş’ta, birçok can yollara kurban gitti. Kimi zaman dikkatsizlik, kimi zaman yolun kaygan oluşu, kimi zaman ise yolların bozuk oluşu sebebiyle yüzlerce hayat saniyeler içerisinde yok oldu. Kahramanmaraş’ın en işlek caddelerinden birisi olan Haydarbey Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Barbaros Caddesi’ndeki kavşakta kazalara davetiye çıkarıyor. Daha önce bu kavşak üzerinde hız kesici kasisler yer alırken, geçtiğimiz aylarda kasislerin yerinden sökülmesi üzerine kazalarda peş peşe yaşanmaya başladı. Hemen hemen her gün 2 yâda 3 kazanın meydana geldiği kavşak sürücüleri iyiden iyiye tedirgin etmeye başlarken, sürücüler Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunarak, kavşağın sağlıklı bir hale getirilmesini istedi.

“YA IŞIKLANDIRILSIN YÂDA KASİS TEKRAR KONULSUN”
Duruma tepki gösteren sürücüler bu kavşağın Büyükşehir Belediyesince yeniden dizayn edilmesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştular: “Bu cadde trafiğin en çok yoğun olduğu yerlerden birisi. Geliş ve gidiş olarak daha önceden burada hız kesici kasisler bulunuyordu. Ancak geçtiğimiz aylarda bu kasisler yerinden kaldırıldı. Kasislerin kaldırılmasıyla kavşak adeta sürücüler için ölüm yolu haline geldi. Bazen görüyoruz ki basından da takip ediyoruz burada en az 2-3 kaza meydana geliyor. Bu kavşaktan geçerken bizlerde sürücüler olarak oldukça tedirgin oluyoruz. Bu kavşak çok tehlikeli bir hal almaya başladı. Sürücüler olarak biz bu kavşağın bir an önce Büyükşehir Belediyesi tarafından el atılarak ya ışıklandırılmasını yâda kasislerin tekrar yerleştirilmesini istiyor ve bekliyoruz. İlla birileri ölünce mi harekete geçilecek? Yetkilileri göreve davet ediyoruz.”

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 10:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haşim
Haşim - 2 hafta Önce

Kasıslerden lambalardann zaten bıktık aracların alt takımlar dayanmaz oldu suruculerde gözü körmu bırbırıne saygılı olsunlar,dikkat etsinler,her kaza olan yere yuz metreye bir kasismi olmalı,arabayı ehliyet sürmez

Nur B
Nur B - 1 hafta Önce

Aynı şey Onikişubat mini hal göbeğinde de yaşanmakta umarım kısa sürede buna büyükşehir belediyesi artık bir çözüm getirir getirmeli ..

SIRADAKİ HABER