Bir ömür boyu “EVET”

Bir ömür boyu “EVET”
Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi bu senede 14 Şubat sevgililer gününde toplu nikah töreni düzenledi. 35 Çiftin “Evet” dediği törende çiftlerin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Kahramanmaraş Atatürk parkında bulunun Büyükşehir belediyesi Nikah Sarayında düzenlenen tören, neşeli görüntülere sahne oldu. 35 çiftin ve Ailelerin katıldığı nikah töreninde Onikişubat belediyesi başkanı Hanefi Mahçicek, genç çiftlerin nikahlarını kıydı.
Evlenen çiftlere konuşmasını yapan Mahçicek, Peygamber Efendimiz (sav.) hadisinden yer vererek, “Evlilik imanın yarısıdır” deyip, çiftlere mutluluklar diledi.

MUTLU GÜNE ORTAK OLALIM”
Mahçicek konuşmasında: “Bu Sevgililer Günü'nü Onikişubat Belediyesi olarak biraz daha anlamlı hala getirmek için 35 çiftimizin nikah merasimini toplu olarak gerçekleştirdik. İstedik ki onların bu mutlu gününe ortak olup paylaşalım. Onikişubat Belediyesi olarak bu kabil mutluluğun zirveye çıktığı günlerde bu mutluluğu yaşayan insanlarla beraber olmak kuşkusuz bizleri de çok mutlu ediyor. İşte bu bağlamda belediyemiz ve çalışanlarımızla bu tatil gününde güzel bir gün yaşadık. Biz de dua ve temenni ederiz ki, bugün evlenecek kardeşlerimiz bir ömür mutlu olurlar, birbirlerini hiç incitmez ve kırmazlar. Ailelerine ve ülkemize hayırlı ve evlatlar yetiştirirler. Bu güzelliği inşallah hiç unutmayacaksınız. Bunlar önemli. Bakın birbirinizi sevdiniz ama bu yetmez. Ailelerimizi de seveceğiz. Onlara saygıda kusur etmeyeceğiz. ‘Birimizin ailesi böyle, diğerimizin ailesi böyle’ demeyeceğiz. ‘Biz artık ortak bir aile olduk’ diyeceğiz. İnsanlar hayatlarında hataları yaparlar. Bu hataları mümkün mertebe anlayışla karşılayacağız. Aramızda ufak tefek münakaşalar olursa onları süratle unutacağız. Hiç birbirimizi kırmayacağız. Ben tekrar hepinize ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.

MAHÇİÇEK'TEN ÇİFTLERE HEDİYE
Daha sonra Başkan Mahçiçek, 35 çiftin nikah akdini gerçekleştirerek, gelin ve damatlara bayrak, fincan takımı ve karanfil hediye etti. Törende evlenen çiftler: Ebru Bozeli/Arif İncan, Duygu Ateş/Mehmet Akif Kurt, Elif Erdoğan/Hakan Erdoğan, Ayşe Yiğit/Selami Çilekkaya, Rahime Çavdar/Fatih Aslantürk, Kevser Demirkol/Murat Doğan, Kübra Karaturna/Kemal Akkurt, Melike Şanlıdağ/Adil Yılmaz, Leyla Ayıcı/Ümit Erbaş, Döndü Bolat,Zekeriye Koyuncu, Saime Kamalak/Ahmet Pırnaz, Nurdan Hayva/Ercan Okur, Rümaysa Çevik/Yakup Artıkaslan, Emine Genç/Volkan Akalın, Ayşegül Gülbak/Mehmet Gülbak, Esme Kes/Mahmut Kara, Halime Kenger/Sedat Acabayır, Emine Karaköse/Akif Çınarlıdere, Fatma Saz/Cemal Şişman, Esra Ufakşeker/Fatih Deniz, Sabiha Feyza Yıldır/Mehmet Kardeş, Seda Koca/Muhammet Badem, Nurgül Uygun/Niyazi Beder, Tuğçe Tatlı/Ömer Gül, Fatma Palta/Burhan Palta, Remziya Tekindağ/Mustafa Cebel, Elif Etyemez/Muhammet Güneş, Fatma Sarı/Kayhan Aydemir, Nedime Klavuz Hacı/Ali Deligönül, Fatma Pınar/Servet Kurt, Ebru Ergün/Ertuğrul Sezer, Sevda Alkaya/Okay Çingili.
Toplu nikah merasimine AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Yoğurt, Havva Ece Saygaz ve çiftlerin aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Haber: Mahmut Beyaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner100

banner98