banner117

BERTİZLİLER YOL SORUNLARI İÇİN YÜRÜDÜ!

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesine bağlı olan ve Bertiz Bölgesi olarak bilinen mahallelerde yaşayan vatandaşlar, Karamanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde yürüyüş düzenledi. Mahallelerinin yollarının kötü olduğunu vurgulayan vatandaşlar, yetkililerden sorunlarının çözümü noktasında yardım istedi.

BERTİZLİLER YOL SORUNLARI İÇİN YÜRÜDÜ!

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesine bağlı olan ve Bertiz Bölgesi olarak bilinen mahallelerde ikamet eden vatandaşlar yol sorunlarının çözülmediğini ileri sürerek yetkililerden destek istedi. Karamanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde toplanan çok sayıda vatandaş, hem sorunlarını anlatmak hem de yetkililerin dikkatini çekmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Düzenlenen yürüyüşün video ve resimleri özellikle sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılırken, vatandaşlar ise sorunların çözümü noktasında yetkililerden destek istedi.

CUMHURBAŞKANIMIZA İLETMEK İSTİYORUZ”

Grup adına açıklamalarda bulunan bir vatandaş, mahallelerinde asfalt olmadığını ve toprak yollarda çok fazla zorluklar çektiklerini belirterek, “Karamanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Kahramanmaraş’tan, Yedikuyular Bölgesi’nden, Kabasakal’dan, Boyalı’dan, Çatmayayla’dan, Baydemirli’den Karamanlı Bölgesi’ne geçtik. Karamanlı Bölgesi’nden, Engizek Dağı tarafına geçtik, yollarımız çok berbat. Özellikle Baydemirli’de yollardaki çukurlara ağaç dikseniz ağaç biter. Karamanlı Köyü’nde zaten asfalt adına hiçbir şey yok, yollarımız tamamen toprak. Köyümüz ve dağımızın arası ile yaylalarımızın arkası toplamda 3 kilometre yoktur ama o 3 kilometrede bir yolumuz dahi yok. Yaylacılarımız, hayvancılarımız dağa gittiklerinde sütlerini, peynirlerini, yoğurtlarını hala ilkel koşullarda atlarla ya da eşeklerle getiriyorlar. Bu da tabi Karamanlı Köyü sakinleri olarak bizleri derinden üzüyor. Buradan sayın milletvekillerimize sesleniyoruz, sayın Mahir Ünal, sayın Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal ve belediye başkanlarımızdan sorunumuza çözüm bulmalarını istiyoruz. Bizim bu yol sorunumuza çözüm bulunmazsa çok daha kapsamlı yürüyüşler yapmayı planlıyoruz. Bizim köyümüze verilen sözlerin hiç biri yerine getirilmedi. Bertiz’in tek stabilize yolu Karamanlı Köyü’ndedir, bizim bu yollarımıza bir an önce çözüm bulunmasını istiyoruz. Biz Bertizliler olarak Cumhurbaşkanımızın yanına bile giderek, sorunumuzu anlatmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

(Haber: Mustafa Bilgiç)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 21:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali gözüela
Ali gözüela - 5 ay Önce

Kahramanmaraştan yedi kuyulara kadar iyi ordan ilerisi çok kötü yapılmasını istiyoruz

idris ergen
idris ergen - 5 ay Önce

yollarımız çok kötü bir an önce yapılmasını istiyoruz.

SIRADAKİ HABER