banner117

“BELEDİYENİN PARASI YOKSA BEN MAAŞIMI VERMEYE HAZIRIM”

Kahramanmaraş’ta hayvan hakları savunucuları, hayvan barınağında bazı hayvanların ölüme terk edildiğini öne sürerek Twitter’da başlattığı “kahramanmaraştakatliamvar” heşteği sonrası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sosyal medya hesabından konuyla ilgili gerekli soruşturmanın başlatıldığını duyurdu. CHP Milletvekili Ali Öztunç’ta Hayrettin Güngör’e atıfta bulunarak, “Belediyenin parası yok diyorsan biz destek olalım. Ben maaşımı vermeye hazırım” sözleriyle tepki gösterdi.

“BELEDİYENİN PARASI YOKSA BEN MAAŞIMI VERMEYE HAZIRIM”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağında hayvanlara iyi bakılmadığı ve ölüme terk edildiği iddia edilerek, sosyal medya üzerinden örgütlenen hayvan hakları savunucuları Twitter’da “kahramanmaraştakatliamvar” heşteği oluşturdu. Kısa süre içerisinde binlerce twit alan heştek, Twitter gündeminde uzun süre 1. sırada yer aldı. Oluşturulan heşteğe Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’ta destek verdi. Öztunç, attığı twitte Kahramanmaraş hayvan barınağıyla ilgili paylaşılan görüntülere sessiz kalmayacaklarını belirterek, önümüzdeki hafta barınağa gidip bizzat yerinde inceleme yapacağını ifade etti.

GÜNGÖR’E ATIFTA BULUNDU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’de bu gelişmelerin üzerine sosyal medya hesabından “Sokak hayvanlarına yapılan kötü muamele hiç bir şart altında kabul edilemez. Bugün kamuoyuna yansıyan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimize dair iddialarla ilgili olarak geniş kapsamlı bir soruşturma başlattım. Sonuçları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım” açıklamasını yaptı. Milletvekili Öztunç, bu açıklama sonrası Hayrettin Güngör’e atıfta bulunarak bir paylaşım daha yaptı. “Kahramanmaraş'taki hayvan katliamı ile ilgili Belediye Başkanı soruşturma başlattığını açıkladı. Yetmez başkan yetmez. Barınağın iyileştirilmesi için gerekeni yapmalısın” diyen Öztunç, “Belediyenin parası yok diyorsan biz destek olalım. Ben maaşımı vermeye hazırım” dedi.

(Haber: Abdulsamet İspir)

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER