BAŞKAN MAHÇİÇEK, MÜJDEYİ VERDİ!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, müjdeyi verdi. Yakın bir zamanda uygulamaya konulacak olan ve Kahramanmaraş’ı daha da güzel bir hale getirecek Sıfır Atık Projesi’ni hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Mahçiçek, “Böylelikle hem çöp toplamada ciddi bir tasarruf sağlayacağız hem de organik atıkları gübre yaparak gübre parası vermeden bahçelerimizde, parklarımızda kullanma imkânımız olacak” dedi.

BAŞKAN MAHÇİÇEK, MÜJDEYİ VERDİ!

 Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, basın mensuplarıyla bir araya geldiği programda hayata geçecek olan yeni bir uygulamanın müjdesini verdi. Sıfır Atık adı verilen yeni projeyle ilgili bilgi veren Başkan Mahçiçek, uygulamayı yakın bir zamanda başlatacaklarını söyledi. “Organik atıkları kovalarda toplayacağız ve büyük bir siteye de onların gübreye dönüştürülmesi için bir mekanizma kuracağız” diyen Başkan Mahçiçek, bu uygulamayı daha çok yemek yapılan yerlerde deneyeceklerinin altını çizdi.

DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE OLACAK
Başkan Mahçiçek, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Yakın bir zamanda daha güzel bir yaşam tarzı getirebilmemiz bakımından sıfır atık projesi başlatacağız. Proje kapsamında her eve birkaç tane çöp kovası koyacağız. Mutfak ve stickerlere ‘Organik besinler’ diye yazacağız. Bunları bir kovaya koyacağız. Daha sonra dönüşüme tabii tutulabilecek ürünleri bu kovanın içine koyacaksınız. Böylelikle o organik atıkları kovalarda toplayacağız ve büyük bir siteye de onların gübreye dönüştürülmesi için bir mekanizma kuracağız. Görevlimiz organik atıkları getirip oraya koyacak ve 15 günlük bir süre içerisinde o organik atıklar gübre olacak. O gübrelerde bahçelerimizde parklarımızda tabii gübre olarak kullanılacak. Böylelikle daha temiz bir çevre olacak. Hem çöp toplamada ciddi bir tasarruf sağlayacağız hem de organik atıkları gübre yaparak gübre parası vermeden bahçelerimizde parklarımızda kullanma imkânımız olacak. Bu uygulamayı daha çok yemek yapılan yerlerden başlatacağız.”

Haber: Emre AKKIŞ


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner103