BAŞKAN HANEFİ MAHÇİÇEK’İN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 1 – 7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mahçiçek, ‘’ Akıl irade sahibi olan kişiler kendisine zarar vermemeli’’ dedi.

BAŞKAN HANEFİ MAHÇİÇEK’İN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI

Mahçiçek, toplumun özellikle tütün ve tütün ürünlerine bağımlılığına dikkat çekti ve çok üzgün olduğunu belirterek şunları söyledi.

‘’ Maalesef ki günümüzde zararlı maddelere karşı bağımlılık oranları çok arttı. Özellikle tütün ve tütün ürünlerine karşı bağımlılık artışı ve yaş oranının çok alt seviyelere inmesi şahsımı en çok üzen etkenlerden. Yetişkin bir bireyin kendisine bile bile zarar vermesini doğru bulmuyorum. Devletimiz bu kapsamda birçok önemli projeye imza atmış ve bağımlılığı olan vatandaşlarımızı kurtarmak için her türlü imkânı sağlamıştır. Vatandaşa kalan ise, sadece bir adım atıp yardım almaktır. Tütün ve tütün ürünlerinin zararlarını her gün birçok mecradan kamu spotlarıyla anlatmaya çalışıyor ve her zaman Yeşilay’ı desteklediğimize dair mesaj veriyoruz. Eğitim temelden başlar. Evlatlarımızı, geleceğimiz olan çocuklarımızı bu tütün ürünlerinin bulunduğu ortamlardan uzak tutarak, onlara karşı rol model teşkil etmeyelim inşallah. Hem çocuk hem de yetişkin bireyler için Onikişubat Belediyesi olarak sağlıklı yaşama teşvik etmek ve sosyalleştirmek amacıyla birçok alanda hizmet veriyoruz. Bunlara örnek verecek olursak; Son derece gelişmiş teknolojiye hâkim, kullanılabilir, donanımlı Spor Kompleksleri inşa ettik. Öte yandan Piri Reis ve Şehit Abdullah Çavuş Yüzme Havuzlarını hizmetinize açtık. 3 tanesi beldeden dönüşen mahalleye, 3 tanesini köyden dönüşen mahalleye halı saha yaptık. Ayrıca 2 tane okul bahçesi içerisine ve 4 tanesi de park alanlarına olmak üzere tam 12 halı saha yaparak çocuklarımızın hizmetine sunmuş olduk. Yine vatandaşlarımızın doğayla iç içe, eğlenceli zaman geçirerek spor yapmaları için Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesini hayata geçirerek, yenilikler kattık. Allah’ın bize emanet ettiği canları, göz göre göre zehirlenmenin hak olmadığını düşünerek, zararlı bütün maddelerden uzak durmanızı istiyor, bağımlılığı olan kardeşlerimin de bir önce bağımlılıklarından kurtularak, sağlıklı bir yaşam sürmesini diliyorum. Yeşilay Haftamızı kutlarım.’’

Haber merkezi


 


 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER