Başkan Erkoç’tan Sanayi Sitesinde inceleme

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yeni sanayi sitesi yanında alt yapı çalışmaları devam eden küçük sanayi sitesi alanında incelemelerde bulundu.

Başkan Erkoç’tan Sanayi Sitesinde inceleme

Beraberinde Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Müjdat Beyazıt, Teknik Makina ve Sanatkârlar Yapı Kooperatif Oda Başkanı Muzaffer Çil ve yönetimleri ile birlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından alt yapı çalışmaları devam eden bölgede incelemelerde bulunan Başkan Erkoç, Kahramanmaraş ekonomisinin güçlenmesi için gayret ettiklerini söyledi.

Başkan Erkoç incelemeye ilişkin yaptığı açıklamada: “Şu anda sanayi bölgemizdeyiz. Kooperatif başkanlarımızla birlikte bölgeyi gezdik. Burada çok büyük yatırımlar var. Yaklaşık 2 bin dönüm alan işyeri olacak. Bu da Kahramanmaraş ekonomisi içi çok önemli. Geleceğimiz için çok önemli. Buralar kazanç kapısı olacak. ‘Kabı olmayanın kazancı olmaz’ der atalarımız. Biz de belediyemiz gücü nispetinde alt yapı konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ekiplerimizle beraber, kooperatiflerimiz, devletimiz, belediyemiz omuz omuza vererek, güç birliği ve işbirliği yaparak buranın hızlı bir şekilde faaliyete geçmesi için her türlü çaba ve gayreti göstereceğiz. Kahramanmaraş’ın geleceği için buralar çok önemli. Nemli bir istihdam kaynağı ve orta esnafımızı, orta sınıfı güçlendirecek projeler bunlar. Bu işyerlerinin ve dükkanların bitmesi ile beraber burası Kahramanmaraş’ımıza doping etkisi yapacağı inancındayız.

Burada kooperatif başta olmak üzere yönetimlerine ve bu işi takip eden ve emeği geçen herkese bu yatırımlardan dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin ne kadar güçlü olduğunu gösterme açısından da bu yatırımlar önemli.

Ülkemizin etrafını terör örgütleri ile kuşatmaya çalışanlara Aziz milletimiz bir taraftan milli mücadele ruhu ile istiklal mücadelesi verirken, bir taraftan da bu tür yatırımlarla istikbal mücadelesine de devam etmektedir. Bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER