BAŞKAN ERDOĞAN KRİTİK NATO ZİRVESİNDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika’nın Başkenti Brüksel’de düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katıldı.

BAŞKAN ERDOĞAN KRİTİK NATO ZİRVESİNDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’de NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katıldı. Sabah 09.30’da yola çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Esenboğa Havalimanı’ndan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Valisi Ercan Topaca ve diğer ilgililer uğurladı. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, MHP İstanbul Milletvekilleri Cemal Çetin ve İsmail Faruk Aksu da Brüksel’e gitti. Saat 13.30’da Brüksel’e inerek NATO Zirvesine katılan Başkan Erdoğan’ın, ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Theresa May başta olmak üzere birçok liderle bir araya gelmesi bekleniyor. Zirve’de NATO ittifakının güvenlik politikaları ve Makedonya’nın NATO üyeliği gibi konular ele alınacak. 


AKAR, MİLLİ SAVUNMA BAKANI OLARAK KATILACAK
Erdoğan’ın kabinesinden bazı isimler de NATO zirvesinde ilkleri yaşayacak. Buna göre daha önceki NATO zirvelerine Genelkurmay Başkanı Orgeneral sıfatıyla katılan Hulusi Akar, bu yıl gerçekleşecek NATO zirvesinde Milli Savunma Bakanı olarak hazır bulunacak. Berat Albayrak da Hazine ve Maliye Bakanı sıfatıyla ilk kez zirveye katılacak. Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler de Genelkurmay Başkanı sıfatıyla ilk kez NATO Zirvesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heyetinde yer alacak.

Haber: HAKAN AYDIN


 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner98

banner103