Başkan açıkladı: Su bedava Kahramanmaraş halkı da istiyor!

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, kentte Ramazan aynının birinci gününden bayram sonuna kadar ev ve iş yerlerinden içme suyu ücreti alınmayacağını açıkladı.

Başkan açıkladı: Su bedava Kahramanmaraş halkı da istiyor!

Aynı zamanda MHP MYK Üyesi olan Başkan Sarı vatandaşlara seslenerek, "Bol bol suyu harcayabilirler. Temizliklerini yapabilirler. Cam, çerçeve silebilirler. Helalı hoş olsun" dedi. Amasya Belediyesi tarafından alınan bu karar kentte olumlu karşılanırken, Kahramanmaraşlı vatandaşlar aynı duyarlılığı Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi  (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nden de bekliyor.

Kahramanmaraşlı vatandaşlar, ‘Türkiye son yıllarda virüs nedeniyle zor günler geçiriyor. Birçok insan evine ekmek dahi götüremez duruma geldi. Devletimiz sağ olsun vatandaşına sahip çıkıyor. Amasya Belediyesi 1 ay boyunca suyu halkına bedava verecek. Bizde aynı duyarlılığı Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi  (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nden bekliyoruz’ dediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 ay Önce

Bedavadan vazgeçtim her ay 40-50 tl gelen fatura geçen ay 98tl bu ay 130tl geldi faturaları eski hale getirsinler yeter.

Ali köse
Ali köse - 1 ay Önce

İnşAllah Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizdende aynı duyarlılığı göstereceği inancıyla bayram öncesi böyle bir jest bekliyoruz.Mübarek Ramazan Bayramının Corona virüsü de dahil tüm sıkıntılardan kurtulmaya vesile olması dileklerimle Kahramanmaraş halkının nezdinde İslam alemine ve bütün insanlığa sağlıklı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum

Kartal
Kartal - 1 ay Önce

Amasya belediyesini ve suya indirimler yapan hangi partili olursa olsun belediyeride kutlar indirimin maras halkınınsa hakkı oldunu sanıyorum yapılacak zammin iptali ve indirim yapılması dileğiyle senin neyin eksik maras li diyorum

Huseyin sahin
Huseyin sahin - 1 ay Önce

Hic umudum yok acikcasi

SIRADAKİ HABER