BAKAN PAKDEMİRLİ KAHRAMANMARAŞ’TA EXPO 2023’Ü TANITIYOR!

Model ve modern bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ilçesine kazandırdığı hizmetlerin yanı sıra kentin turizm dinamiklerine yeni bir zenginlik katacak olan EXPO 2023 için dev bir adım attı. EXPO 2023’ün tanıtımı bugün Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın katılımıyla yapılıyor.

BAKAN PAKDEMİRLİ KAHRAMANMARAŞ’TA EXPO 2023’Ü TANITIYOR!

4,5 yıllık hizmet sürecinde Onikişubat ilçesine adeta 90 yılda yapılamayan hizmetleri bir bir kazandırarak, model ve modern belediyecilik anlayışıyla üstün başarı sağlayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, hem Onikişubat hem de Kahramanmaraş’ın turizm dinamiklerine yeni bir zenginlik katacak çok önemli bir projenin startını verdi. Hayata geçirdiği projelerle büyük ses getiren Başkan Mahçiçek, düzenlendiği şehirlerin adeta yeniden doğuşunu sağlayan EXPO’yu 2023 yılında Kahramanmaraş’a taşıyor. Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan EXPO 2023’ün yol haritasını ise bugün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal açıklıyor. Kahramanmaraş, EXPO 2023 ile tarihi ve kültürel mirasını, biyoçeşitlilik yönünden zenginliğini, tarımsal ve ekonomik potansiyelini dünyaya tanıtma imkanına sahip olacak.

“DOĞA DOSTU ŞEHİR VE DUYARLILIK”

Türkiye’nin İstiklal Savaşı Madalyası sahibi tek şehri olarak dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan EXPO 2023’e ev sahipliği yapmaya hazırlanan Kahramanmaraş, gerek tarihi gerekse de kültürel mirasıyla öne çıkacak. Ülkelerin kalkınmasına, gelişimine ve değişimine katkı sağlayan EXPO, Kahramanmaraş’ın ulusal ve yerel basında tanıtım ve medya bazında ivme kazanmasına vesile olacak. Kültür, sanat, doğa, yaşam, eğlence gibi hayatın her bir alanından izler bulunacak EXPO 2023’ün ana temasında ise “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” vurgulanacak. Onikişubat Belediyesi tarafından yapımı tamamlanacak Rekreasyon Alanı’nda hayat bulacak dünya çapında üst düzey öneme sahip olan EXPO 2023’ün bütün detaylarını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen basın toplantısında açıklıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 10:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ali
Mehmet Ali - 2 yıl Önce

Hanefi beye onikişbat hafif geliyor inşAllah büyük şehire geçer

OZİ99
OZİ99 - 2 yıl Önce

HANEFİ BAŞKAN ŞAMPİYONLAR LİGİNE ÇIKARDI KAHRAMANMARAŞ'IMIZI..DEVAMI DA GELECEK. YALNIZ İLÇE BELEDİYESİ HAFİF KALIYOR. BÜYÜKŞEHİR İSTİYORUZ BİZ İNŞALAH. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ BAŞKANIM..

SIRADAKİ HABER