banner117

“BAHANELERİ KALDIRIN HAREKET EDİN”

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Yedi Kuyular Kayak Merkezi’nde ‘Bahaneleri kaldırın hareket edin etkinliği” düzenlendi.

“BAHANELERİ KALDIRIN HAREKET EDİN”

Yedi Kuyular Kayak Merkezi’nde gerçekleşen “Bahaneleri Kaldırın Hareket Edin” etkinliğine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Yener, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Harun Çetin, Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Eyüp Mehmet Pircanoğlu, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Yılmaz, Başkan yardımcıları, İl Sağlık Müdürlüğü personelleri, Dostluk Grubu Derneği ile vatandaşlar katıldı.

ÖRNEK OLUŞTURMAK İSTEDİK”
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Yener yaptığı açıklamada, “ Buradaki amaç halkımıza farkındalık oluşturmak. Bunun sebebi de toplumumuzda ki hastalıkların en çok ölüme sebebiyet veren hastalıkların başında kalp damar hastalıkları geliyor. Bunu da önlemenin en doğal yolu doğru beslenmek, hareket etmek ve hareketli yaşamak. Farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığımız faaliyetlere bir yenisini daha ekledik. Güzel bir katılım oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ’da ayrıca teşekkür ediyoruz. Burada kar yürüyüşü faaliyetimizi gerçekleştirdik. Toplumumuza şu mesajı veriyoruz, her yerde, her mekânda, her durumda hareket etmemiz gerektiğinin mesajını vermek istiyoruz. Bunun sebebi de kalp damak hastalıkları ve kanserin en önemli ilacı ve ayrıca stresin ilacı bir çift spor ayakkabısı ve hareket etmektir. Katlımda çok güzel oldu. Bununla birlikte örnek oluşturmak istedik. Herkese sağlıklı, hareketli günler diliyorum. Ayrıca sağlık müdürlüğümüzün de önceden planlamış bir programı olduğu için katılamadı ve tüm Kahramanmaraş halkına selamlarını iletti. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABER: Burhan Karagöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174