Bağımsızlığımızın sembolünün 97. kabul yıl dönümü kutlandı

Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97’nci yıldönümü dolayısıyla bir dizi tören düzenlendi.

Bağımsızlığımızın sembolünün 97. kabul yıl dönümü kutlandı

Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97. Yılı ve Milli şairimiz

Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82. yıl dönümü münasebetiyle Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı” düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlayan programa, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutan Vekili Yüzbaşı Musa Aydın, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, kaymakamlar, belediye başkanları, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

ORATORYO BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI!

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen programı Atatürk Anadolu Lisesi organize etti. Okul Müdürü Fazlı Zabun’un açılış konuşmasının ardından İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un biyografisi okundu. Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerinin de okunduğu programda İstiklal şairinin fikir ve düşünce hayatı da anlatıldı. Mehmet Akif’in fikir ve düşünce hayatının da anlatıldığı programda, öğrenciler tarafından ‘Atiyi Karanlık Görerek’ şiiri okundu. Programın devamında öğrenciler hazırlamış olduğu ‘bir bayrak dalgalanmak için rüzgar bekliyor’ isimli oratoryo sahneye koyulurken, ay yıldızlı tişörtler giyerek sahneye çıkan öğrencilerin oratoryosu uzun süre ayakta alkışlandı. Program, Mehmet Akif Ersoy'un bestelenen şiirlerinden oluşan müzik dinletisi ile sona erdi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103