banner88

Bağcı’nın iddialarına Metin Doğan’dan sert yanıt

Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı’nın eski Baro Başkanı Metin Doğan’a yönelik FETÖ ile işbirliği yaptığı iddiasının üzerine Metin Doğan, bir açıklama yaparak, konunun iftira niteliği taşıdığını belirtti.

Bağcı’nın iddialarına Metin Doğan’dan sert yanıt

Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı, 22 Haziran tarihinde yaptığı yazılı basın açıklamasında Metin Doğan hakkında bir takım iddialar ileri sürmüştü. Bağcı tarafından yapılan bu açıklama sonrası Doğan’dan da yazılı bir açıklama gelerek, iddiaların asılsız olduğu savunuldu. Bağcı’nın söylemlerine karşılık işte Metin Doğan’ın yaptığı yazılı açıklama: “Vahit Bağcı, açıklamasında şahsımı hedef alan iftira niteliğindeki iddialar üzerine kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur. Vahit Bağcı basın açıklamasında; Zirve Üniversitesi ile Kahramanmaraş Barosu arasında düzenlenen 16.11.2012 tarihli protokolü gerekçe göstermek suretiyle hakkımızda Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’ na suç duyurusunda bulunduğunu ifade etmektedir. Bu protokol 17 – 25 Aralık 2013 tarihinden tam onüç (13) ay önce düzenlenmiş olup, Kahramanmaraş Barosuna kayıtlı avukat olan ve aynı zamanda Zirve Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Kütükçü’ nün teklif ve ısrarı neticesinde bu husus Baro Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte ele alınmış ve neticede o dönem Kahramanmaraş Barosu Yönetim Kurulu üyeleri olan Avukatların da huzurunda bazı eğitim faaliyetleri yapmak üzere imzalanmıştır. Protokol metninde de görüldüğü üzere bu protokolün Kahramanmaraş Barosuna hiçbir maddi yükümlük getirmediği açıktır. Ayrıca söz konusu protokol çerçevesinde sadece bir kez ortak program düzenlenmiş daha sonra her hangi bir etkinlik söz konusu olmamıştır. Bu yapının Devlet ve Millet düşmanı olduğuna dair ilk emarelerinin görüldüğü Dershane krizinden itibaren söz konusu Üniversite ile Baromuz arasındaki protokole dayalı ilişki tamamen kesilmiş ve Üniversite yöneticilerinin ısrarlı taleplerine rağmen hiçbir program tertip edilmemiştir. 17 – 25 Aralık sürecinden uzun bir süre önce imzalanan ve Dershane krizi ile işlevsiz hale gelen protokol üzerinden şahsıma FETÖ yaftası yapıştırılmaya çalışılması gündem değiştirmeye ve FETÖ ile mücadele sürecini sulandırmaya yönelik beyhude gayretlerdir. Şahsım hakkında asılsız isnat ve iftiralarda bulunan Vahit Bağcı FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan ceza soruşturması geçirmiş ve hakkında örgüt üyeliğinden iddianame tanzim edilmiş olup, iddianame Kahramanmaraş 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek hakkında kamu davası açılmıştır. 1136 sayılı Avukatlık Kanununun 90. Maddesi uyarınca Kahramanmaraş Barosu Başkanı Vahit Bağcı’ nın iddianamenin kabul tarihi olan 23.08.2017 tarihi itibariyle Baro Başkanlığı hukuken sona ermiştir. Basın açıklamasında Fetö ile her alanda mücadele ettiğini iddia eden bir kişinin bizzat kendisinin Fetö sanığı olmasını ve Baro Başkanı seçildiği 2014 yılı Ekim ayından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişimine kadar geçen sürede FETÖ/PDY terör örgütü aleyhinde hiçbir açıklama ve beyanının olmamasını kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

‘BU TÜR İFTİRALARLA YILDIRTAMAYACAKSINIZ’

Üniversite yıllarından itibaren Milli Görüş hareketi içerisinde yer almış, 28 Şubat sürecinde hakkında birçok soruşturma açılmış ve ceza takibatı yapılmış ve her zaman bu hain yapıya daima mesafeli durmuş bir Siyasetçi-Avukat olarak, 17- 25 Aralık sürecinden sonra Baro Başkanı, AK Parti İl Başkanı, AK Parti MKYK üyesi ve AK Parti MDK üyesi olarak her platformda eylem ve söylemlerimle tavizsiz bir insan olduğum ve bu anlamda FETÖ/PDY ile en sert şekilde mücadele ettiğim kamuoyunun malumudur. Görünen odur ki; Vahit Bağcı basın açıklamasındaki hezeyanlarıyla kamuoyu nezdinde şahsımı yıpratmayı ve FETÖ ile mücadele sürecini sulandırmayı amaçlamaktadır. Vahit Bağcı ve onun gibi düşünenlere sesleniyorum: ne şahsımı ne de bu ülkenin saygın siyasetçilerini bu tür iftiralarınızla yıldıramayacaksınız ve bizleri FETÖ ve benzeri hain yapılarla mücadeleden alıkoyamayacaksınız. Bu Asil Millet tarihi boyunca vatanına ve bayrağına kasteden tüm hain işbirlikçi yapıları yok ettiği gibi FETÖ/PDY hain işbirlikçi terör örgütü mensuplarını da tarihin çöplüğüne birer vatan haini olarak gömmeyi başaracaktır.”
 

Haber Merkezi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kahraman Kentli - 12 ay önce
Metin Doğan, FETÖ nün kontenjanından partide yer bulduğunu bilmemek için aptal olmak gerek diye düşünüyorum.Geçtiğimiz günlerde sayın Vahit Bağcı hakkında itibarsızlaştırma adına fetöden göz altına alınma skandalını çok iyi hatırlıyoruz, bu leke tutmadı, şimdi kuyruğu kapıya sıkıştı ama cezasını çekecektir Metin Doğan...
Avatar
Mehmet ay - 12 ay önce
Yildizi parlayan sayin dogana bu saldirmalarla zarar vermek isteyen ūlke dūsmanlarinin hedefi böyle degerli gūzel insanlarimiza camur at izi kalsin hayinliklerini tūrkye genelinde sūrdūrmektedirler bunlara hic bir imkan verilmemei.Degerli Metin dogan gibi vatan evlatlarina cok ihtiyac vardir.saygilarimla.
Avatar
Mehmet tombul - 12 ay önce
Metin doğan gerçekten milli görüş geleneğinden GELMEDİR gençlik yılları MGV de geçmiştir FETO 'nun milli görüşü hiçsevmediği alenen bilinen bir şeydir.bugibi birbirlerini suçlamak meslek içinde birbirlerine rakip görmekten kaynaklanmaktadır.
Avatar
mustafa kaya - 12 ay önce
Vahit efendi:Fotonun feto olmadığı tarihteki olaylari sorgulayacaksan b.bakan ve c.başkanını da karşına alman lazim 17-25 aralık milattir bu açıdan.
Kaldı ki metin beyin geldiği yer belli mgv kökenli bu milletin değerli bir şahsiyetidir.mv. adayı olmadığı halde sokak sokak secim çalışmalarındaki gayretine millet sabittir.biz şahidiz...fetocularin taktiğidir bu hedef şaşırtma..kendisi feto soruşturması geçirdiğinde y.disinda olması tesadüf mudur acaba. 15 temmuza kadar metin doğan gazeteler de köşe köşe feto ile mücadele ederken bu şahıs 3 maymunu oynuyordu... Şimdi kalkmış bu şahsiyet... metin doğana nerdeyse fetocu diyecek
Avatar
F.D - 12 ay önce
Metin Doğan'ın milli Gençlik Vakfı ve milli görüş kökenli olduğunu herkes bilir AK Parti döneminde de AK Parti saflarında siyaset yapmaya çalışan biri olduğunu herkes bilir
Avatar
Aysel - 12 ay önce
Metin Doğan bey'in hiç bir zaman Fett ile bağlantısı olmamıştır. Vahit Bağcı kendi bağlantılarını örtbas etmek için Metin beye saldırıyor. Hakkını sağa sola saldırarak aramak saçmalık ve öncelikle Vahit bey kendi geçmişini sorgulaması gerekiyor herşeyden önce...
Avatar
Kazım - 12 ay önce
Vahitin kordinatör olduğu 2010 siyaset akademisindeki hocaların hepsi fetöcüydü. başka bir bilgi bilmiyorum.
Avatar
Nizamettin başaran - 12 ay önce
Sayın metindoğana çamur atıyorlar sonunakada vatandaş olarak arkasındayık