BAĞBOZUMU VE ŞİRE HAZIRLANDI!

Uluslararası Kahramanmaraş 5. Kitap ve Kültür Fuarı etkinlikleri çerçevesinde, KAFUM’da kente özgü bağbozumu ve şire hazırlama gösterisi düzenlendi.

BAĞBOZUMU VE ŞİRE HAZIRLANDI!

Bölgesinin tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarma adına birçok projeye imza atan Dulkadiroğlu Belediyesi, Bağbozumu ve Şire hazırlama etkinliği düzenleyerek tanıtım adına yeni bir çalışmaya daha imza attı. Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Tarım İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü'nün destekleriyle Uluslararası Kahramanmaraş 5. Kitap ve Kültür Fuarı’nın gerçekleştirildiği KAFUM’da Kahramanmaraş Bağbozumu ve Şire Hazırlama Etkinliği düzenlendi. 5. Kitap ve Kültür Fuarı’nın açılışının ardından düzenlenen bağbozumu ve şire hazırlama etkinliğine, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraşlı yazar ve Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyesi Rasim Özdenören, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Niyazi Can, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İLÇEMİZİN DEĞERLERİNİ TANITIYORUZ”

Etkinliğin amacının ilçenin değerlerini tanıtma ve ön plana çıkartma olduğunu aktaran Belediye Başkanı Necati Okay, bu anlamlı etkinliğin geleneksel hale getirilmesi için çalışmalarda bulunacağını kaydetti.

Özellikle Bertiz bölgesinin coğrafi konumundan dolayı Türkiye’nin en kaliteli üzümünü ürettiğini hatırlatan Başkan Okay, bu özelliğin bu gibi etkinliklerle Türkiye’ye tanıtıldığını aktardı. Üzüm ile üretilen ürünlerin çeşitliliğine dikkat çekmek ve kalitesini ortaya koymak adına bu gibi etkinlikler yapmayı sürdüreceklerini ifade eden Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İlçemizin tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarma adına birçok etkinliğe imza attık.

Özelikle Bertiz bölgemize has üzüm ile yapılan şire ürünlerini tanıtmak ve geliştirmek adına böyle bir etkinliğe imza attık. Ben bu gibi etkinliklerle bize has olan bu değerlerin daha kaliteli hale geleceğine ve Türkiye çapında tanınacağına inanıyorum. Bağbozumu ve şire hazırlama etkinliğimize destek veren başta Kahramanmaraş Valiliğimize, Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve diğer kurumlara da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Daha sonra etkinlikteki katılımcılara şire ile yapılan ürünler ikram edildi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan-Emre Akkış)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103