Azmetti, zayıfladı, 1 yılda tam 90 kilo verdi

 Azmetti, zayıfladı, 1 yılda tam 90 kilo verdi
Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde Mide Ameliyatı olan 33 yaşındaki Hasan Doğan, 1 yılda tam 90 kilo vererek, hayata yeniden başladığını ifade etti.

Elbistan İlçesinde, Çocukluktan beri iştahına karşı koyamayan ve her geçen yıl biraz daha kilo sorunu ile yüz yüze kalan 33 yaşındaki Hasan Doğan, çevresinin aşırı kilolar nedeniyle, hem iş hayatında hem de sosyal yaşantısında kendisiyle dalga geçtiğini ve bundan dolayı azmederek, 1 yıl içinde nasıl 90 kilo verdiğini gazetemize anlattı.
Tam dokuz ay önce aşırı kiloları nedeni ile insan içine çıkmaya utanan Elbistanlı Hasan Doğan mide ameliyatının ardından dokuz ayda tam 90 kilo vererek hem görenleri şaşırttı. Hem de mutluluğu yakaladı. Obezite olan Hasan Doğan, dokuz ay öncesine kadar önüne ne gelse yiyor, hatta açlıktan gözleri dönüyordu. İştahı hayli fazla olan 33 yaşındaki Hasan Doğan git gide artan kiloları nedeni ile neredeyse insan içine çıkamaz hale gelmişti. Öyle ki, muavinlik yaptığı dönemlerde koltukların arasından geçmekte zorlanan Hasan Doğan, kiloları yüzünden işsiz kalmıştı. Kilo aldıkça git gide sağlığı da bozulan Hasan Doğan’ da şeker hastalığı tespit edilmiş, morali iyice çökmüştü. Yaşadığı bu sorunlardan bunalan Doğan, bundan bir yıl önce ameliyat masasına yatmaya karar verdi ve işte o günden sonrada hayata bakış açısı değişti. Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özel Eğitim ve araştırma hastanesinde tetkikleri tamamlanan Hasan Doğan başarılı bir mide ameliyatı geçirdi. Mide katlama operasyonu olan Hasan Doğan o günden sonra hızla kilo vermeye başladı. Dokuz ay’da tam 90 kilo veren Hasan Bey, ameliyattan sonra neredeyse bir bardak su ile tokluk hissine vardığını söyledi. Doğan Ameliyattan sonra kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söylerken, şimdi çok sağlıklıyım ve her gün yediğim yemeklere dikkat ederek diyetimi kontrollü bir şekilde devam ettiriyorum Bundan Pınarbaşı’nın soğuk sularında yüzmenin de kilo vermesinde etkili olduğunu ifade eden Doğan, hayata yeniden tutunmanın sevincini yaşıyor. Peki ya eski elbiseler? Onlar mı? onların hepsi şimdi kül olmuş. Eski günlerin yaşattığı kötü izleri silmek isteyen hasan doğan bir araya topladığı o eski elbiseleri ateşe atarak cayır cayır yaktı. Geriye ise yeni giysiler ve yeniden başladığı bir hayat kaldı.
Erdi İşbilir/Elbistan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner144