AYNI YÖNTEMLE DİLENCİLİK

Kahramanmaraş’ta insanlara duygu sömürüsü yaparak para dilenen dilencilerin, son günlerde eline baston alarak aynı yöntemle dilendiği görülüyor.

AYNI YÖNTEMLE DİLENCİLİK

Özellikle kentte Trabzon Caddesi, Özel İdare İş Merkezi civarında yaşları 25 ila 30 arasında değişen erkek dilenciler, adeta buraları akşama kadar kendilerine mesken tutuyor. Son 15 gün içerisinde şehrin en işlek caddelerinden objektiflerimize takılan bu 3 dilenci eline baston alarak, kendilerinin sakat olduğunu ileri sürüp, vatandaşlara duygu sömürüsü yapıyor. Bu konudan oldukça rahatsız olan vatandaşlar ve esnaflar, yetkililerin bu konuya bir çare bulmasını istiyor. Dilencilerin anormal derecede artmasının vatandaşlar için bir tehlike oluşturduğunu belirten bir vatandaş, “Dilenciler adeta biz vatandaşların güvenliğini tehdit eder hale geldi. Para almak için bin bir çeşit bahaneler önümüze sunuyorlar. Kentimizde son günlerde eli bastonlu dilenciler ortaya çıktı. Acaba bunlar gerçekten sakat mı? Yoksa bizden para almak için bu yalana mı başvuruyorlar? Yetkiler, bir an önce buna bir çözüm bulmalı.”

Haber : Burhan KARAGÖZ

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 23:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bel sin
Bel sin - 4 yıl Önce

Siz hiç belediye zabıtasının her gün kavşakta gezen arabaların arasında dolaşıp para dilenen,şehrin merkezindeki köşe başlarında mendil açan hiç bir dilenciye müdahale ettiğini gördünüz mü.153 arayıp şikayet etsenez polisi adres gösterip işin içinden çıkıyolar.

SIRADAKİ HABER