banner203

Aycan’dan teklif: ”Elektrik ve doğal gazda yüzde 20 indirim yapın”

Kahramanmaraş Milletvekili ve MHP MYK üyesi Prof. Dr. Sefer Aycan vatandaşın elektrik ve doğal gazda yaşadığı sıkıntıları Meclis’e taşıdı. Yüzde 20 indirim istedi.

Aycan’dan teklif: ”Elektrik ve doğal gazda yüzde 20 indirim yapın”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne devamlılığıyla dikkat çeken her fırsatta söz alan, Kahramanmaraş ve ülke sorunlarını gündeme getiren Prof. Dr. Aycan, bu defa ekonomik sıkıntılarla beraber Hazine ve Maliye Bakanı tarafından dile getirilen yüzde 10 indirim için Meclis’te görüşlerini dile getirdi. Aycan “Çağrım Maliye Bakanınadır: Maliye Bakanı tüm firmalardan ürünlerinde en az yüzde 10 indirim istiyor, bu, yerindedir. Kurdaki düşüşleri dikkate aldığımızda kur artışı bahanesiyle yapılan zamlarda hatta yüzde 20 indirim olmalıdır. Biz de vatandaş adına Maliye Bakanından elektrik ve doğal gaz ücretlerinde yüzde 20 indirim istiyoruz. Elektrik ve doğal gaz ücretlerinde indirim olduğunda tüm ürünlerin fiyatlarında yüzde 20 düşüş olacaktır.

Elektrik ve doğal gazdaki indirim talebini hemşehrileri için yenileyen Aycan “Kahramanmaraş’ta ve tüm Türkiye’de vatandaş, elektrik, doğal gaz ve abonelik ücretlerinden şikâyetçidir, ödeyememektedir ve indirim beklemektedir.” dedi.

Afşin Elbistan Termik Santralinde yaşanan kazaya da değinen Aycan “Bir diğer konu da şu: Afşin-Elbistan Kömür İşletmeleri bugün bir canı daha almıştır. Mustafa Arslan kardeşimize rahmet diliyorum. 10 maden işçisi hâlâ toprak altındayken Afşin-Elbistan Kömür İşletmeleri bir vatandaşımızın daha canına kıymıştır. Bunun için tedbir istiyorum, duyarlılık istiyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205