Askerler için "Gurur Gecesi" düzenlendi

 Askerler için
Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından askere gidecek gençler için "Gurur Gecesi" düzenledi. Törende asker adaylarına kına yakıldı. 
Özel bir otelde gerçekleştirilen gecede vatani görevini yapacak 96-2 tertipler için "Gurur Gecesi" organize edildi. 
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, programın açılışında yaptığı konuşmada, askere gidecek gençleri misafir etmek için bir araya geldikleri söyledi.
Anadolu'nun büyük bedeller ödenerek vatan yapıldığını ifade eden Okay, şunları kaydetti:
"Milletimizin gururla sahip çıktığı ve uğruna çekinmeden canını feda ettiği vatanımız çok kıymetlidir.  Bugün sizler en kıymetli varlığımız olan vatanı korumak ve kollamakla görevlendirilmiş durumdasınız. Muhafaza görevinizde tüm Dulkadiroğlu ailesi olarak dualarımızın her an sizlerle olacağını bilmenizi isteriz. Kahraman ecdadımızın hatırası Peygamberimizin duası her zaman sizlerle olacaktır inşallah. Aileniz olarak bu akşam duyduğunuz gururu, hüznü ve mutluluğu, bizi biz yapan en önemli kardeşlik ve milli birlik harcımız olduğunu unutmayalım."
Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Şahin ise askerlerin Peygamber ocağına gittiklerini hatırlattı.
Gençlerin vatanı nasıl koruyacaklarını öğrenmek için askerliğe ilk adımı attıklarını belirten Şahin, "Orada ülkenizi gerektiğinde namusunuzu, şerefinizi, bayrağınızı, vatanınızı nasıl korumak ve kollamak gerektiğini biraz daha profesyonel bir şekilde öğreneceksiniz. Sabırla bilenecek, şefkatle gelişeceksiniz. Bu kutlu başlangıcın hemen arifesindesiniz. Sizleri anne babalarımız ve akrabalarınız kutlu bir göreve gönderirken, davulla zurnalarla gönderiyorlar." diye konuştu. 
Askere gidecek gençler için edilen dua sonrasında asker adaylarına protokol üyeleri tarafından kına yakıldı.
Askerlere moral vermek için törene katılan protokol üyeleri de ellerine kına yaktı. AA

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner98

banner103