Anneler Günü’nün olmazsa olmazı ‘Çiçek’

Anneler Günü’nün olmazsa olmazı ‘Çiçek’

Mayıs ayının ikinci pazar günü, sevginin, fedakarlığın, sıcaklığın ve sonsuz hoşgörünün sembolü olan anneler gününde çiçekçiler doldu taştı.

Bu yıl, 8 Mayıs Anneler Günü’nün hafta sonuna gelmesi ve Anneler Günü ile birlikte düğün sezonlarının da başlaması çiçekçilerde gözle görülür bir yoğunluğa sebep oldu. Duyguları anlatmanın en etkili yolu olarak görülen çiçekler, 8 Mayıs Anneler Günü’nün en çok tercih edilen hediyesi oldu. Gün dolayısıyla Kahramanmaraş’taki çiçekçilerde gözle görülür bir yoğunluk yaşanırken, çiçekçiler ilgiden oldukça memnundu. Çiçekçi esnaflarından biri olan İlhami Turtur, bu gibi özel günlerde en anlamlı hediyenin çiçek olduğunu ve vatandaşların yoğunlukla çiçeklere ilgi gösterdiğini belirtti. İlgiden memnun olduklarını belirten Turtur, aşırı bir yoğunluk yaşadıklarını, bu yoğunluğun da yaklaşık 2 haftadan beridir devam ettiğini ifade etti. Turtur, konuşmasına şöyle devam etti: ”Anneler Günü dolayısıyla bayağı bir yoğunluk var. Bu sene ilgi yoğunlukla buket çiçeklerine yönelmiş durumda. Orkideye yönelik rağbet var.”

 

‘BÜTÜN ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN’

Bu sene, yoğunluğun geçmiş yıllara oranla daha fazla olduğunu belirten Turtur, bunun da sebebinin bu yıl Anneler Günü’nün hafta sonuna denk gelmiş olmasından kaynaklandığını ifade etti. Düğün sezonunun da yoğunluklarında etkisi olduğunu ifade ederek, “Kafamızı kaşıyacak zamanımız yok. Aşırı bir yoğunluk içerisindeyiz. Çok şükür, bu sene beklentilerimiz daha fazla. İnşallah hayırlısı olur. Geçen seneye oranla bu yıl biraz daha talep yüksek. İki haftadan beridir gelen siparişler var. Bu siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Sadece dükkanda değil de, dağıtım daha çok oluyor. Aşağı yukarı 150 civarı dağıtımımız oluyor. Ama dükkanda da alışveriş yapan çok. Canlı çiçeklerden en çok orkide çiçeği ve buket ağırlıklı gidiyor. En pahalı çiçeğimiz orkidedir. Fiyatı 70 ile 80 TL arası değişiyor” diye konuştu. Son olarak tüm annelere seslenen Turtur, “Anneler başımızın tacıdır. Bütün annelerin, anneler günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

Haber: Meliha Şeyda Akçakale

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER