AMBULANS ŞOFÖRÜ HASTAYI SIRTINDA TAŞIDI

Kahramanmaraş’ta ağaçtan düşerek ayağını kıran İsmail Tahta’yı bir ambulans şoförü arazi şartları nedeniyle araçla seyredemeyince bir kilometre sırtında taşıdı.

AMBULANS ŞOFÖRÜ HASTAYI SIRTINDA TAŞIDI

Onikişubat İlçesi, Fatmalı Mahallesi'nde yaşanan olayda İsmail Tahta isimli bir kişi bahçesine fıstık toplamaya gitti. Fıstık topladığı sırada Tahta, dengesini kaybedip ağaçtan düşerek ayağını kırdı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Ancak arazi şartları nedeniyle Tahta'nın bulunduğu yere ambulans gidemeyince, ekipler araçtan inerek 1 kilometrelik yolu yürüdü. Tahta'nın yanına ulaşan ekipler, ilk müdahalenin ardından Tahta'nın hastaneye götürülmesine karar verdi. Yolun bozuk olması nedeniyle sedye ile taşıma imkanı olmadığı için ambulans şoförü Özgür Davarcı, hastayı sırtına aldı. 85 kilo ağırlığındaki İsmail Tahta, 1 kilometre boyunca sırtında gittiği Özgür Davarcı tarafından ambulansa konulduktan sonra götürüldüğü hastanede tedaviye alındı.

“GEL SENİ SIRTIMDA TAŞIYAYIM”
Tahta'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, Özgür Davarcı hastanın yanına ilk gittiklerinde gerekli müdahalesini yaptıklarını, Covid-19 yönünden değerlendirdiklerinde de herhangi bir belirtinin olmadığını söyledi. Arazi şartları nedeniyle hastanın mevcut ekipmanlarla taşınmasının zor olduğunu belirten Davarcı, "Baktık ki ekipmanlarımızla taşıyamayacağımız kadar kötü bir yol. 'Amca kaç kilosun?' dedim. '85' dedi ve ben de 'Gel seni sırtımda taşıyayım' diyerek sırtıma aldım. Amca başta taşınması mahcup edecek gibi düşündü. Daha sonra sırtıma alıp taşımaya başladım. Yaklaşık 1 kilometre taşıyarak ambulansa ulaştırdık" diye konuştu.

Haber: Burhan Karagöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlıoğlu
Maraşlıoğlu - 1 ay Önce

Yine maraşın yol sorunu kendini gösterdi.

Musa Kazım Günay
Musa Kazım Günay - 1 ay Önce

Bu çalışan arkadaşımızı tebrik ediyorum.
Allah razı olsun.

SIRADAKİ HABER