AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU’NDA MEVLÜT YENİ GÜVEN TAZELEDİ

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 3.Olağan Genel Kurulu seçimlerinde Mevlüt Yeni oy birliği ile yeniden genel başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU’NDA MEVLÜT YENİ GÜVEN TAZELEDİ

Antalya'nın Kemer ilçesinde Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 3. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Fame Residence otelde yapılan kongrenin divan başkanlığını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir yaptı.

Toplantıya, Antalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Burdur, Isparta, Alanya ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği delegeleri katıldı. 2 dönemdir AGF başkanlığı yapan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni yeniden oy birliği ile yeniden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı seçildi.

AGF AKDENİZ BÖLGESİNİN MEDYA ÇATI ÖRGÜTÜDÜR

Mevlüt Yeni kongrede delegelere hitaben yaptığı konuşmada delegelere yeniden genel başkanlığına seçtikleri için teşekkür etti. Yeni, 'Kuruluşumuzdan bu yana emeği geçen bu günlere gelmemizde bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. AGF Akdeniz bölgesinin medya çatı örgütüdür. Biz ye iç gez Federasyonu veya Cemiyetileri değiliz. Bölgedeki meslektaşlarımızın sorunları, dertleri bizim derdimizdir. Sorunlarımızın çözümü için, birlik beraberlik için, bölgesel bir yapılanmaya ihtiyaç vardı. Bizler bu amaca hizmet etmek üzere yola çıktık emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Kimsenin arka bahçesi değiliz, tabela Derneği, Federasyonu asla değiliz. Sektörümüzün sorunları için il il çalışmaya devam edeceğiz' dedi. Başkan Yeni,' AGF sadece kendi sektörünün sorunlarına değil var olduğumuz bölge ve illerin tanıtımına, sorunların çözümüne katkı koymak adına elini değil gövdesini taşın altına koyan bir kurumdur' diye konuştu.

Kongreye Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sivil Toplumla İlişkiler Antalya İl Müdürü Hüseyin Kurtay katılarak delegelere hitaben medyanın önemi üzerine birer konuşma yaptılar.

İşte AGF 3. Genel Kurulu Başkan, Yönetim, Denetim, Kurullar ve TGK Delegeleri listesi:

Başkan: Mevlüt Yeni

Yönetim Kurulu:

Asil:

1. Ali Cihangir

2. Şevket Karahan

3. Ahmet Yetişen

4.Ahmet Duran Yenigün

5. Gaye Coşkun

6. Didem Gürses

7. Adnan Taraşlı

8. Arslan Deveboynu

Yedek:

1. Şükrü Tozluklu

2. Mehmet Ali Gürses

3. Arzu Erkorkmaz

4. Sinan Çeviren

5. Gülsüm Gözenler

Denetleme Kurulu:

Asil:

1. Kürşat Tuncel

2. Bostan Yılmaz

3. Suat Ekiz

Yedek:

1. Saffet Yenigün

2. Sedat İskenderoğlu

3. Seda Kara

Disiplin Kurulu:

Asil:

1. Abdülkadir Kalender

2. Ercan Taraşlı

3. Lütfi Taner Deniz

Yedek:

1. Şükran Sibel Atasoy

2. Emre Altuğ

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Delegeleri:

1. Mevlüt Yeni

2. Ali Cihangir

3. Şevket Karahan

4. Ahmet Yetişen

5. Ahmet Duran Yenigün

6. Gaye Coşkun

7. Didem Gürses

8. Adnan Taraşlı

9. Arslan Deveboynu

10. Abdülkadir Kalender

11. Şükrü Tozluklu

12. Şükran Sibel Atasoy

13. Bostan Yılmaz

14. Sinan Çeviren

15. Fazıl Tunç

16. Birol Bebek

17. Kürşat Tuncel

18. Arzu Erkorkmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER