banner117

AĞAÇLARA KUŞ YUVASI YERLEŞTİRDİLER

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde belediye ekiplerince doğal yaşama katkıda bulunmak amacıyla ağaçlara ahşap kuş yuvası yerleştirildi.

AĞAÇLARA KUŞ YUVASI YERLEŞTİRDİLER

Pınarbaşı'nda Abdulhamit Han Parkı'ndaki ağaçlara konulmaya başlanan kuş yuvaları sayesinde kuşların mevsim koşullarından korunması amaçlanıyor. 

Uygulama hakkında Elbistan Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, çevre, doğa ve hayvanların korunması için insan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere ahşaptan evler yapmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlk olarak Pınarbaşı'nda başlatılan uygulama ile ağaçlara monte edilen renkli ahşap evlerin içerisine buğday yemi bırakarak kuşların bu alanlara alışmasını sağlayacağız. İlçe genelinde özellikle parklarımızda bulunan tüm ağaçlarda bu çalışmamız devam edecek. Yaban hayatını korumak üzere ve sahipsiz sokak hayvanları için de kış ayları boyunca yürüttüğümüz çalışmalar devam edecek."

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahir Ardic
Kahir Ardic - 6 ay Önce

Bu kis gununde ecdadinin yolundan giderek kuslara yuva yapip agaclara takilmasi en azindan insanlik adina bir merhamet acima timsali guzel bir davranisdir Belediye baskanimiz Gurbuz ve ekibini yurekten kutluyorum

SIRADAKİ HABER