banner197

AFRİN’E 22 ‘KAHRAMAN’MARAŞ’TAN UĞURLANDI

Kahramanmaraş Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli 22 kişilik özel harekat timi, Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere Afrin bölgesine dualarla uğurlandı.

AFRİN’E 22 ‘KAHRAMAN’MARAŞ’TAN UĞURLANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde başlatılan ve bölgede bulunan PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmeyi amaçlayan Zeytin Dalı Harekatı’nda 32. Gün geride kaldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı’nda görevli 150 kişilik yedi tim başta olmak üzere yurdun dört bir yanından özel harekat timleri Afrin’e uğurlandı. Kahramanmaraş’ta görev yapan 22 kişilik özel harekat timi de operasyona katılmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı. Harekata katılacak polis özel harekat mensupları için Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Albay Adnan Köşker, İl Jandarma Komutanı Albay Cafer Öz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Müftüsü Celal Sürgeç ile polis yakınları katıldı. Programda konuşmaların ardından İl Müftüsü Celal Sürgeç tarafından dua edildi. Duanın ardından polisler teşrik tekbiri getirip, kurban kesildi. Daha sonra ise Afrin'e giden polisler, bir arkadaşlarının yazdığı 'Yemin ederim' şiirini hep bir ağıdan okudular. Törenin sonunda 22 polis özel harekat Afrin'e uğurlandı.

MİLLETİN GÖNLÜNDE TAHT KURDU”

Törende bir konuşma yapan Vali Vahdettin Özkan, 30-40 yıldır Türkiye'de devam eden terörle mücadelede polis özel harekatın çok özel bir yeri olduğunu, yapmış oldukları kahramanlıklar nedeniyle de milletin gönlünde taht kurduğunu söyledi. Özkan, şöyle devam etti, “Bütün milletimiz sizlere minnettardır, sizlere duacıdır, sizlerle gurur duyuyordur. Çünkü siz, bütün milletimizin, milyonlarca insanın yapmak ve koşmak istediği, bu fitneyi, fücuru terörü bertaraf etme, milletin, memleketin, devletin bekasını tesis etme fonksiyonunu en önde icra ediyorsunuz. Allah hepinizi muhafaza ve muzaffer etsin. Cenab-ı Hak ayağınıza taş değdirmesin.”

MİLLETİMİZ, DUASINI EKSİK ETMESİN”

Afrin'e giden polis özel harekattan Kamil Uzun, kendisini uğurlamaya gelen eşi Şenay Uzun, oğlu Ömer Faruk ve ailesiyle helalleşti. Oğlunu öperek annesine veren Uzun, “Afrin'e gidiyoruz. Orada savaşan askerlerimize, ordumuza destek olarak gidiyoruz. Biz de Allah2ın izniyle polis özel harekat olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. Milletimiz duasını üzerimizden eksik etmesin.”

EŞİM ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPAR”

Şenay Uzun ise eşinin eşi ve arkadaşlarının Afrin2e kuvvet ordusu olarak gittiğini, kendilerinin de dua ordusu olarak her zaman onların arkasında olacaklarını söyledi. Uzun, "Rabbim muzafferiyetler ihsan ederek tekrar bize göndersin inşallah. Hiçbir Mehmetçiğimizin tırnağına bile taş değmesin. Tanımızın bekası için bu gerekliyse bizler beklemeye hazırız. Rabbim şehadet nasip ederse inşallah yine arkasındayız. Biz bekliyoruz. Ben elimi açtım, rabbime teslimim, eşimi dualarla uğurluyorum. Ben sıhhatle gönderiyorum, rabbim de bize sıhhatle göndersin inşallah. Bayrağımızın, milletimizin, ezanımızın bekası için eşimin oraya gitmesi gerekiyorsa, eşim üzerine düşen görevi yapar, biz arkasındayız” şeklinde konuştu.

(Haber: Burhan Karagöz)

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174