banner117

AFRİN’DEKİ MEHMETÇİK İÇİN ŞİİR YAZDI

Kahramanmaraşlı 65 yaşındaki Bayram Alıcıkuşu, Afrin’de devam eden ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev alan kahraman Mehmetçik’e moral olması için bir şiir yazdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bölgede Türkiye’yi tehdit eden PKK/YPG-PYD/YPJ ve DEAŞ’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ tüm hızıyla devam ederken, ülkenin dört bir yanından da Mehmetçik’e destekler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta yaşayan 65 yaşındaki Bayram Alıcıkuşu’da Afrin operasyonuna desteğini yazdığı bir şiirle gözler önüne serdi. Afrin’de çarpışan kahraman Mehmetçik’ten bahsettiği her bir cümlede gözleri dolan ve onların yanında olmak istediğini söyleyen Alıcıkuşu, şiiri yazma hikâyesini anlattı. Daha önceki yıllarda da askerler için birkaç kez şiir ve türkü yazdığını ifade eden Alıcıkuşu, Afrin’de zorlu şartlarda teröristlere karşı büyük bir mücadele veren Mehmetçik’e şiir yazarak destek olmak istediğini ve böylelikle bu şiiri yazdığını kaydetti.

REKLAMDA YÂDA BAŞKA BİR ŞEYDE GÖZÜM YOK”
Benim reklamda veya başka herhangi bir şeyde gözüm yok. Benim tek isteğim bu şiirimi askerlerimizin duymasıdır” diyen Alıcıkuşu, bu vatan için gözünü kırpmadan canını vermeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi. Alıcıkuşu, “Ben yıllardan bu yana kendimce şarkı, türkü sözleri yazıyorum. Bunun yanı sıra yine kendimce şiir yazıyorum. Başımızda olan bu PKK terörü nedeniyle askerlerimize, Mehmetçiklerimize moral olması içinde birkaç defa şiir yazdım. Bunca zamandır yazdığım türkülerini, şiirleri maddi imkânım olmayınca, elimden de biri tutmayınca herhangi bir yere ulaştırmadım. Şu anda Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtına da destek olmak ve askerlerimize moral olmak için bir şiir yazmaya karar verdim. Bu süreçte şu şekilde gelişti; bir hafta önce ablam vefa etti. Orada taziye yerindeydik. Taziye yerinde Afrin konusu geçti. Oradaki insanlara benim böyle böyle bir şiirim var ama bu şiiri bir türlü kimselere ulaştırmadım dedim. Bunun üzerine yeğenim, “Dayı, sen bu şiirini söyle bende bunu çekeyim internete koyalım” dedi. Benim reklamda veya başka herhangi bir şeyde gözüm yok. Benim tek isteğim bu şiirimi askerlerimizin duymasıdır. Bu süreç böyle gerçekleşti. Şu an halim ve gücüm yerinde olsa Afrin’de savaşmaya giderim. Allah Mehmetçiklerimize güç, kuvvet versin. Bu vatan için canımı vermeye razıyım” ifadelerini kullandı.

Haber: Emre AKKIŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür taner
Özgür taner - 2 yıl Önce

Afrindeki şehitlerimiz icin şiir

MAHMUT TAHA
MAHMUT TAHA - 2 yıl Önce

ÇOK GÜZEL OLMUŞ

Hasan Özçelik
Hasan Özçelik - 1 yıl Önce

Her Türk şair doğan sözünün ispatı işte bu vatandaş. Şairlik damarında var. Yüreğine, gönlüne sağlık. Kendisine uzun ömürler dileriz. Bu ülkede adı sanı duyulmamış nice şairler nice gizli kahramanlar var. Hepsinden Allah razı olsun. Askerlerimiz; gördüğünüz gibi yalnız değilsiniz. Yaşlısı, genci, kadını, erkeği, alimi, işadamı, çiftçisi çobanı, hasılı kelam bu ülke yekvücut sizinledir. Siz bizim için tüm fedakarlıklara katlanıyorsunuz. Bu miller kendisine hizmet edeni, teröre geçit vermeyeni, ülkesini çiğnetmeyeni unutur mu. Hepinizin gözlerinden öperiz. Allah'a emanet.

SIRADAKİ HABER