banner117

ADIMIZ BÜYÜKŞEHİR AMA YOLLARIMIZ BOZUK!

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Başdervişli ve Boylu Mahallerinden geçen yolda oluşan çukurlar nedeniyle sürücüler zor anlar yaşıyor.

Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması sonrası merkezde Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçeleri kurulurken, köyler ise mahalleye dönüştürüldü. Köylerin mahalleye dönüştürülmesiyle merkezde bulunan Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçe Belediyeleri öncelikli olarak mahallelerin alt yapılarına önem vererek vatandaşı adeta çamura bastırmadı. Ancak aradan geçen 5 yıllık sürede Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Bertiz bölgesi olarak adlandırılan Başdervişli ve Boylu Mahallesi’nin yolları kış aylarında oluşan kar ve yağmur nedeniyle bozuldu. Yer yer çukurların oluştuğu yolda sürücüler zor anlar yaşarken, yaşanan bu durumu duyarlı bir vatandaş Whatsapp ihbar hattımıza bir video çekerek gönderdi. Videoda yolların bozuk olduğu net bir şekilde görünürken vatandaşlar yetkililerden bir an önce bu yolların yapılmasını istiyor. Bilindiği üzere ana yolların bakım ve onarımı ise Büyükşehir Belediyesi uhdesinde bulunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 14:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ökkeş
Ökkeş - 1 ay Önce

Belediye deki müdürler daire başkanı oldu belediye başkanı büyükşehir başkanı oldu ama bizlere buyuksehir de yaşamak nasip olmadı

Umut yildiz
Umut yildiz - 1 ay Önce

Büyükşehir in bir adı var birde getirdiği kazık var daha ne olsun

Bertizli
Bertizli - 1 ay Önce

Helal size, yıllardır bozuk olan yol bu haberden sonra yapılmaya başlandı.

SIRADAKİ HABER