ABDULLAH GÜL’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ŞİİR

Kahramanmaraşlı inşaat işçisi Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini anlatan şiir yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye için gece-gündüz çalıştığını dile getiren Gül, ‘Selam Olsun’ adlı şiirini Cumhurbaşkanına okuyarak, yakından görmek istediğini söyledi.

ABDULLAH GÜL’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ŞİİR

Özellikle Türk edebiyatına damga vuran bir neslin yetişmesini sağlayan ‘Yedi Güzel Adam’ın şehri Kahramanmaraş’ın her bir ferdi edebiyat ve şiire olan düşkünlüğünü her alanda gösteriyor. Şairler ve düşünce adamlarının çıkış noktasını oluşturan Kahramanmaraş’ta, bir inşaat işçisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan hayranlığı nedeniyle duygularını kağıda döktü. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile aynı isim ve soy ismi taşıyan Kahramanmaraşlı inşaat işçisi Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye için gece-gündüz çalıştığını belirterek, Türkiye’nin artık çok güçlü bir devlet olduğunu söyledi.

“ONUN YAPTIĞINI HANGİ HÜKÜMET YAPTI?”

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir hayranı olduğunu dile getiren Gül, “İnşaat işçiliği yapıyorum, çok uzun yıllardan beri de şiirler yazıyorum. Kahramanmaraş tabi özellikle edebiyatçılarıyla bilinir, benim de ailem de çok fazla şiir yazan var. Şiirlerimi genelde çok çalışan önemli insanlara yazıyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da bu şiiri yazmak istedim. Allah kendisinden çok razı olsun, biz çok büyük zorluklar çektik geçmiş zamanlarda. Ama onun sayesinde memleketimiz için çok güzel çalışıyor. Şimdi de Kahramanmaraş’ımıza gelerek, şehrimizi onurlandıracak. İnşallah kendisini de yakından görmek isterim. İstanbul Belediye Başkanı olduğunda, İstanbul’u sanki ikinci kez kurtarmış gibi oldu. İstanbul ne haldeydi ne hale geldi. Durumu olmayan insanlara odun kömür veriyor, hangi hükümet bunları yaptı, biz çok büyük yoklukta büyüdük. Vatan için gece gündüz çalışıyor. Durmadan il il, ülke ülke geziyor ne için, bu memleket için. Her zaman bizimle birlikte, bitmez artık bu şarkı. Şimdi ordumuz Afrin’e girdi, artık güçlü bir Türkiye var. Türkiye’nin bu derece güçlenmesinde de Cumhurbaşkanımızın çok büyük faydası var. İnşallah ordumuz da Afrin’den sağ salim başarılı bir şekilde, oraları terör örgütlerinden temizleyerek dönerler” şeklinde konuştu.

İşte Gül’ün ‘Selam Olsun’ şiiri;

Fatih’in hayallerini yaşatan,

İstanbul’u ikinci kez kurtaran,

Şiir okudu diye hapis yatan,

Sütçü İmam’ın torunlarından

Selam olsun sana Recep Tayyip Erdoğan.

Çok şükür kesemediler hızını,

Kamyonla getiriyorsunuz evimizin yükünü,

Hizmet için adamışsın ömrünü,

Rıdvan Hoca’nın torunlarından

Selam olsun sana Recep Tayyip Erdoğan.

Vatan için çalışıyor gece-gündüz,

Geldi geleli dünyaya geçiyor sözümüz,

Mahşere kadar sanadır oyumuz,

Madalyalı şehrimizden,

Selam olsun sana Recep Tayyip Erdoğan.

Beraber ıslanıyor bizimle yağan yağmurlarda,

Korkutamadılar seni mahkemelerle, darbelerle,

Yaşatacağız seni daime kalplerde gönüllerde,

Edeler diyarından,

Selam olsun sana Recep Tayyip Erdoğan.

Bitmez artık bu şarkı,

Dünya alem gördü aradaki farkı,

Biz seni çok seviyoruz sende Kahramanmaraş’,

Kahramanlar diyarından,

Selam olsun sana Recep Tayyip Erdoğan.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER