ABDULHAMİTHAN TÜNEL KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım alanındaki prestij projelerinden biri olan Abdulhamithan Tünel Kavşağı, Başkan Fatih Mehmet Erkoç tarafından açılarak, halkın hizmetine sunuldu. Kavşağın trafiğe açılışında konuşan Başkan Erkoç, “2018 sonu itibariyle Kahramanmaraş’ımızda ulaşım problemi kalmayacak” dedi.

Göreve geldiği günden itibaren ulaşım alanındaki yaptığı yeniliklerle kent trafiğine deyim yerindeyse çağ atlatan, her geçen gün bir yenisini daha eklediği projelerle de ulaşımda altın çağı yaşatan Başkan Fatih Mehmet Erkoç, söz verdiği tüm vaatleri bir bir yerine getiriyor. Başkan Erkoç’un vizyon ve hedefleri doğrultusunda daha güzel, daha yaşanılabilir ve daha modern bir Kahramanmaraş için gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesi, Karamanlı Tünel Kavşağı’nın ardından heyecanla beklenen Abdulhamithan Tünel Kavşağı’nı da tamamlayarak, trafiğe açtı. Kavşağın açılışını Başkan Erkoç yaptı. Kurmaylarıyla birlikte Abdulhamithan Tünel Kavşağı’nda incelemelerde bulunan Başkan Erkoç, kavşağın açılmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“Allah’a hamt olsun halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Başkan Erkoç, emeği geçen herkese teşekkür etti. 2018 sonu itibariyle yaptıkları ve yapacakları yeni çalışmalarla kentteki ulaşım sorunun sona ereceğinin müjdesini veren Başkan Erkoç, Karayolları ile yaptıkları ortak çalışmalar kapsamında da 4 tane yeni kavşağın yapılacağını sözlerine ekledi.

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”
Kavşağın hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Erkoç, “Allah’a hamt olsun halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Karamanlı’dan sonra Abdülhamithan kavşağı da milletimize hayırlı olsun. Bugün bu kavşağı trafiğe açmanın mutluluğunu yaşamaktayız. İnşallah 2018 sonu itibariyle Kahramanmaraş’ımızda ulaşım problemi kalmayacak. Kuzey Çevre Yolu’nun devreye girmesiyle beraber yine Karayollarıyla birlikte ortak çalışmamız olan Köprülü kavşakların bitmesiyle inşallah Kahramanmaraş’ımız uzun bir süre trafik problemi yaşamayacak. Bu kavşakta bir ay süreyle geciktik. Bunun sebebi de altyapıda doğalgazın deplasesinde bir sorun çıktı. Oradaki bir sorun nedeniyle biraz uzadı yoksa normalde bizim betonarme işlerimiz iş günü olarak tahmin ettiğimiz kadar sürdü. Ancak bir süre çalışılamadı. Ama sonuçta kazasız belasız bitirdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

4 YENİ KAVAŞAK DAHA
Konuşması sırasında yeni projelerden de bahseden Başkan Erkoç, Karayolları ile birlikte 4 yeni kavşak yapacaklarını kaydetti. Başkan Erkoç, “Buranın haricinde bizim planladığımız yapımını da karayollarının üstleneceği 4 tane kavşak var ve bu kavşaklardan birine başlandı. İstasyon kavşağında bir köprü yapılacak. Arsan kavşağı, sanayi kavşağında çalışmalar devam edecek. Bizde Dulkadiroğlu bölgesinde Sakarya, Doğukent geçişinde planlama yapıyoruz. Kuzey Çevre yolunun haftaya takliyesini bitireceğiz” şeklinde konuştu.

Haber: Emre AKKIŞ/Mustafa KILINÇ

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner98

banner103