banner64

“94 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılamayanları 3 yıla sığdırdık”

Onikişubat Belediyesi tarafından Hacıibrahimuşağı Mahallesine yaptırılan Bilgi ve Kültür Evi düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Başkan Hanefi Mahçiçek, “94 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılamayanları 3 yıla sığdırdık” dedi.

“94 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılamayanları 3 yıla sığdırdık”

Onikişubat Belediyesi Bilgi ve Kültür Evleri açılmaya devam ediyor. Kırsal Mahallelerin sosyal yaşamlarına zenginlik katan Bilgi ve Kültür Evlerinin bir yenisi, Hacıibrahimuşağı Mahallesinde hizmete sunuldu.  Mahalle sakinlerinin düğün, nişan ve taziye hizmetlerinin yanı sıra çocukların da eğitim çalışmalarında kullanabilecekleri Bilgi ve Kültür Evi, Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Havva Ece Saygaz ve Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı törenle hizmete sunuldu. Töreninde konuşan Belediye Başkanı Mahçiçek, yerel seçimler öncesinde gördükleri birçok eksiğin artık ortadan kaldırıldığını söyledi. 94 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetleri son 3 yıla sığdırdıklarını vurgulayan Başkan Mahçiçek, “Bir hizmeti sizlerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. 3 yıl önce geldiğimizde yine o zamanda demiştik bu mahallerimizi daha güzel duruma getireceğiz diye. Bu mahallelerimiz biliyoruz ki yüz yıllardan bu yana var. Ama son 3 yılda o onlarca yılda yapılamayanları yaptık. Parke yollarla çocuklarımızı çamura basmaktan kurtardık. Camimizin etrafını düzenledik, yapımına olabildiğince katkıda bulunduk. Çocuklarımızın ve sizler için kültür evini yaptık. 94 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılamayanları 3 yıla sığdırdık. İşte bu tek başına olan bir iktidarın, istikrarın ve birlikteliğin getirdiği hizmetlerin sonucudur. Son 15 yıldır Türkiye değişim ve çağ atladı. Bugün artık ülkemizin, Kahramanmaraş’ımızın merkezinde olan her şey bu mahallerimizde de var Allah’a şükür” şeklinde konuştu.

“ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE KİMLER KARŞI ÇIKIYOR?”

AK Parti hükümetinin iktidarından bu yana oynanan oyunlara boğun eğilmediğine değinen Mahçiçek, şunları kaydetti: “Türkiye’de 10 ayda 160 milyon insanımız uçağa binmiş. Bu nüfusumuzun iki katıdır. Uçağı kim bilirdi? Biz 70’li yıllarda kamyondan bozma otobüslerle gidiş geliş yapardık. Şimdi Allah’a şükür çocuklarımız, insanlarımız uçağa biniyor. İşte bu istikrarın, birlikteliğin ve tek başına bir hükümetin getirdiği güçten kaynaklanan şeylerdir. Bu birlikteliği, bu milletin birliğini bütünlüğünü bozmak için hem içeride hem de dışarıda bu ahengi, güzelliği bozmak isteyenler var. Hep de olmuştur. Eskiler bilir. 70’li yıllarda bu ülkenin çocuklarını sağcı, solcu diye böldüler birbirine kırdılar. O gençlerden binlercesi sağcılık, solculuk adı altında can verdi. Sonra Türkiye’de anarşi, terör vardır diyerek 80’de geldiler ihtilal yaptılar. Nasıl olduysa o terör bir günde bitti. Bütün bu yaşananlar kurguydu. Bu milletin huzurunu bozmak için getirilmiş düzenlerdi, kumpaslardı. O kumpasların neticesinde onlar oldu. Kendiliğinden olmadı. Bu kumpaslar bu ülkede hep devam etti. Bir anayasa değişikliği getirdik. Bu anayasa değişikliğine kimler karşı çıkıyor? Avrupa, Almanya, Hollanda, Belçika çıkıyor. Çünkü bu anayasa değişikliğiyle millet kendi iradesiyle seçtiği insanlara bu ülkeyi yönettirecek. Anayasa değişikliğini anlatmak için bazı gazeteciler Almanya’ya gitmiş. Almanlar diyorlarmış ki koalisyonlardan ne zarar gördünüz? Biz koalisyon dönemlerini gördük. Bir gecenin içerisinde onlarca milletvekili yer değiştirir, bir hükümet yıkılır başka bir hükümet gelirdi. Gazete ilanlarıyla hükümetler yıkarlardı. Ama son 15 yıldan beri bütün kumpaslara, oyunlara rağmen bu iktidarı yıkamadılar. Her yolu denediler. 17-25 Aralık’ta isyan çıkartmaktan tutun, yargı eliyle yapılacak ihtilal girişimlerine başvurdular. Ama sonunda bu milletin birliğini, bütünlüğünü bozamadılar.”

“TERÖRÜ BİR GÜNDE BİTİRDİK DEDİLER”

Mahçiçek, “Sistem dediğimiz nedir? Kurmuşlar bir sistem demişler ki size demokrasi getirdik. Seçin de istediklerinizi seçeceksiniz. Gitmişiz sandığa açık oy demişler, gizli tasdiklemişler. Yani açıktan oy atacaksınız ama sandıkların sayımı gizli olacak. Onlar aşılmış, 1946’da rahmetli Menderes’i millet seçmiş ama Menderes bizim dediğimizi yapmıyor farklı şeyler yapıyor diyerek bir milleti uyandırdı ayağa kaldırdı demişler onun ihtilaline gelmişler asmışlar. Yani milletini seçtiğini asmışlar. 80’de tekrar bir ihtilal yapmışlar terörü bir günde bitirdik demişler. Hatta o zamanlar bir sağcıdan astık, bir solcudan astık demişler. Sağcılığı, solculuğu siz getirdiniz ülkeye, bu ülkenin çocuklarının arasında bir problem yoktu ki. Baktık ki sağcıyı da vuran tabanca aynı olmuş, solcuyu da vuran tabanca aynı olmuş. Siz bunları kurgulamışsınız, bu ülkenin çocuklarını birbirleriyle kavga ettirip öldürmüşsünüz. Bu oyunları inşallah bozacağız. 16 Nisan bu oyunun sonuna geldiğimizin işaretidir.İnşallah 16 Nisan’da bu anayasa değişikliğini sizlerle beraber gerçekleştirdiği zaman artık o oyunlar bitecek” diye konuştu.

“BU MİLLET KİMİ İSTERSE ONU SEÇECEK”

“Bu millet kimi isterse onu seçecek. Milletin seçtikleri de bu ülkeyi yönetecek. Buradan bir diktatörlük çıkmaz. Bunların hepsi uydurma. Milletin seçtiğinden diktatör olmaz, bunu iyi bileceğiz. Diktatörler ihtilallerle gelir. Bu milletin insanlarını gütmeye, yönetmeye çalışırlar. Milletin seçtiğinden diktatör olduğu nerede görülmüş? Milletin seçtiği demokrasidir. Demokrasiyle gelen iktidardır, yönetimlerdir” diyen Başkan Mahçiçek, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bugüne kadar kendilerinin istediği şekilde yönettikleri bir sistem. Artık yeni sistemde yani 16 Nisan’da yapacağımız tercihlerle vereceğimiz oylarla o eski sistemi kenara koyacağız. O sistem artık geçerliliğini bitirecek. Bu millet kimi seçerse o millet bu ülkeyi yönetecek. Süresi var. Eğer beğenmezse o sürenin sonunda değiştirecek. Siz ihtilaller değiştirmeyeceksiniz, değiştiremeyeceksiniz. Bu ülkenin çocuklarına okutun dediniz, başlarında örtü var diye okullara almadınız. O başarılı çocukların puanlarını kırarak üniversitelere girmesini önlediniz. Bunun adına da demokrasi dediniz. Öyle demokrasi yoktu. O sizin ürettiğiniz demokrasiydi. Şimdi esas demokrasi geliyor”

“YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER MİLLETİMİZİN MENFAATİNEDİR”

Batı ülkelerinin Başkanlık sistemini istemediklerini dile getiren Mahçiçek, “Bu referandum da hayır dememiz gerektiğini kimler söylüyor? Batıda ki bütün ülkeler. Demek ki bu yapılacak değişiklikler milletimizin menfaatinedir. Bu oyunları artık gördük, bitirdik. 16 Nisan’da sandığa gidip bir tek oyumuzu ziyan etmeden yeni demokrasi sistemini yani millet iradesinin egemen olacağı sistemi getireceğiz. Bu ülkenin çocuklarının önünde ne tür engeller varsa 16 Nisan’da bu engelleri kaldıracağız inşallah. Onun dışında yapacağız dedik. Yaptık. Fiziki herşeyi yaptık. Bilgi ve Kültür evlerini yaptık. Kasabalarda yurtlarıyla birlikte İmam Hatip Okullarını yaptık. Devletten aldığımız parada 150 milyar bizim 2 yılda yaptığımız hizmet 300 milyar. Her şeyin daha iyisini, güzelini sizlerin ayağına getirmek için gayret ediyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere. Ama bu ülke onlara boyun eğmiyor artık. Birleşmiş Milletler Genel Kurulda Cumhurbaşkanımız çıkıyor diyor ki, ‘sizin düzeniniz adil değil’. Bugüne kadar dünyada kimse bunu söyleyememişti. ‘Sizin adil olmayan düzeninize dünyada adaleti sağlayamazsınız’, ‘Müslümanlara terörist diyemezsiniz’, ‘Müslümanların terörizmle alakası yok’ diyor. Bunu bugüne kadar kimse söyleyememişti. İşte Tayyip Bey’i, AK Parti’yi dolasıyla milletimizi hedef almalarının sebebi de bu. Artık Türkiye’yi istedikleri gibi yönetemiyorlar. İstedikleri gibi boyun eğdiremiyorlar. Rahmetli Ecevit’i 500 bin dolar vermek için saatlerce kapıda bekletirlerdi. Şimdi bu ülkenin merkez bankasında Allah’a şükür 106 Milyar dolar var. Artık onlara muhtaç değiliz. IMF’lere de muhtaç değiliz, başka konularda da muhtaç değiliz. Türkiye ayakta çok şükür. Ama bütün bunlar sizlerin verdikleriniz ak oylarla oldu.Onun için sizlerin gayreti bu teveccühü her takdiri üzerinde” ifadelerini kullandı.

Açılış sonrası Mahçiçek Ilıca Mahallesine giderek, esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Haber: Meliha Şeyda Akçakale

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.