8 BİN ÖGRENCİYE GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ!

Güvenli gıda üretimi ve tüketimini sağlamak için gıda üretici ve satıcılarının kontrolü yanında tüketicilerin de bilinçli olması amacıyla öğrencilere gıda güvenliği eğitimi veriliyor.

8 BİN ÖGRENCİYE GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ!

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün, 2016 yılında başlattığı ve 2021 yılına kadar devam ettireceği “Okullarda Gıda Güvenliği Eğitim Projesi” kapsamında 84 İlköğretim okulunda, 8 bin öğrenci ve 300 öğretmene temizlik ve hijyenin önemi anlatılarak “Güvenilir Gıda” tüketmeleri ve “Alo Gıda Hattı” hakkında bilgilendirme yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İhsan Emiralioğlu, geleceğimizin teminatı olan çocukların bilinçlenmesi amacı ile yapılan eğitim çalışmalarıyla “Güvenilir Gıda Tüketmenin Önemi” vurgulanarak daha bilinçli ve sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Düzenlenen eğitimlerde öğrencilere gıda maddesi alırken nelere dikkat edileceği, doğru beslenmenin önemi, ekmek israfının aile ve ülke ekonomisine verdiği zararlar ve israfın önlenmesi için neler yapılmalı gibi konularda da bilgi veriliyor.

(Haber Merkezi)


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103