75’LİK DOKTOR AFRİN’E GİTMEK İSTİYOR

Kahramanmaraş’ta emekli Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı 75 yaşındaki Doktor Mehmet Akça, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek için Afrin’e gitmek istediğini söyledi.

İlerleyen yaşına, yorgun bedenine, bunca yılın vermiş olduğu yıpranmışlığına aldırış etmeden hala önce kendini değil de vatanını düşünen 75 yaşındaki emekli Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doktor Mehmet Akça, vatanına, devletine, ordusuna bir nebzede olsa faydalı olmak için Afrin’e gitmek istiyor. Bir hafta önce bölgede sınırımızı tehdit eden teröristleri temizlemek için başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nda askerlerimize doktorluk yaparak cephede Mehmetçiğin yanında olmak isteyen Akça, bu onurlu davranışıyla görenlerin takdirini topladı. İçindeki vatan sevgisini, “Afrin’e gidip ordumuzun yanında olmak istiyorum. Bunu kendime bir görev addediyorum. Ülkeme canımı feda etmeye hazırım” sözleriyle net bir şekilde özetleyen Akça, en kısa zamanda Afrin’de olmak istediğini sözlerine ekledi.

ÜLKEME CANIMI FEDA ETMEYE HAZIRIM”
Ülkesi için canını feda etmeye hazır olduğunu ifade eden Akça, “Ben ihtiyaç duyulduğu vakit her zaman hazırım. Afrin’de ordumuza, gençlerimize, yaralılarımıza doktorluk yaparak cephe arkasından yardımcı olmak istiyorum. Bir ordunun arkasında güçlü bir irade, güçlü bir millet varsa ordumuzun savaş gücünün çok artacağı inancındayım. Benim dedem olan Şaban Çavuş’ta Maraş Gazisidir. O kurtuluş savaşında bir fiil savaşmıştır ve dedem aynı zamanda Mıllış Nuri’nin arkadaşıdır. Ben 75 yaşındayım ama hala vatanım için memleketim için bir şeyler yapmak istiyorum. Devletime ve milletime faydalı olmak istiyorum. Bu yüzden de Afrin’e gidip ordumuzun yanında olmak istiyorum. Bunu kendime bir görev addediyorum. Ülkeme canımı feda etmeye hazırım. Ben Türkiye’nin sağlık sorunlarını çok iyi bilen çok iyi bir doktorum. Yazdığım reçete de dâhil devletimin ve hastamın menfaatlerini düşünen bir doktorum. Bizim daha çok çalışmamız lazım” dedi.

Haber: Emre AKKIŞ


 


 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner103