6 BİN 518 İŞLETME FAİZSİZ KREDİ KULLANACAK

KOBİ’lerin rekabet güçlerini artırarak ekonomik büyümeye daha fazla katkı vermelerini teşvik etmek için başlatılan “2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” projesi kapsamında Kahramanmaraş’ta 6 bin 518 işletme destek almaya hak kazandı.

6 BİN 518 İŞLETME FAİZSİZ KREDİ KULLANACAK

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Müşaviri Ahmet Alperen ve KOBİ Uzmanları Yunus Atmalı ve Ekrem Gökçe, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu’nu ziyaret ederek KOSGEB’in “2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” projesini anlattı. 

“146 MİLYON 525 BİN 445 TL FAİZSİZ KREDİ KULLANACAK”

Kredi süreci hakkında  Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ile bilgi alışverişinde bulunan  KOSGEB Başkanlık Müşaviri Ahmet Alperen, destek kapsamında Kahramanmaraş’ta 6 bin 518 işletmenin 146 milyon 525 bin 445 TL faizsiz kredi kullanacağını söyledi. 

Hükümetin temel amaçlarından olan KOBİ’lerin rekabet güçlerini artırarak ekonomik büyümeye daha fazla katkı vermelerini teşvik etmek ve ihtiyaç duydukları finansmana erişmelerine imkan vermek üzere “2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” projesinin başlatıldığını belirten Alperen, “Ülke genelinde 10-20 Şubat 2017 tarihleri arasında 540 bin 999 yeni başvuru yapılmış, 2016 yılı Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği’ne başvuru yaparak destekten yararlanamayan 229 bin 977 işletmeyle birlikte toplam 770 bin 976 başvuru olmuştur. Bu başvurular arasından gerekli şartları taşıyan 460 bin 167 işletme bütçe imkanları çerçevesinde bankalardan 20 bin ile 50 bin TL arasında ilk yılı geri ödemesiz toplam 36 ay vadeli faizsiz kredi kullanabileceklerdir. Destekten yararlanacak işletmeler belirlenirken, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığından temin edilen “Net Satış Hasılatı ve Toplam Ciro” resmi verileri esas alınmış olup, işletmeler net satış hasılatı küçük olanlardan başlanarak sıralanmıştır. Kahramanmaraş’ta 6 bin 518 işletme destek almaya hak kazanmıştır. Bu işletmelerden bin 54 imalat, 359 inşaat, 3 bin 384 ticaret sektörü ve bin 721 tanesi de diğer sektörlerde faaliyet göstermektedir. Desteğe hak kazanan işletmelerden 6 bin 384 tanesinin net satış hasılatı 1 milyon TL ve altında yer almakta iken 170 tanesinin net satış hasılatı 1 milyon TL üzerindedir. Söz konusu destek kapsamında Kahramanmaraş’ta işletmelerimiz 146 milyon 525 bin 445 TL faizsiz kredi kullanacaklardır. Bu krediler için 33 milyon 671 bin 445 TL faiz tutarı KOSGEB tarafından karşılanacaktır” dedi. 

“2 BİN 327 İŞLETME KREDİ KULLANDI”

Şuana kadar Kahramanmaraş’ta  2 bin 327 işletmenin kredi kullandığını belirten Alperen, Kahramanmaraş’ın  53 milyon 813 bin TL kredi hacminin bulunduğunu söyledi. Alperen, “Gerçekleşmelere baktığımızda Türkiye çapında toplam işletme sayısı 460 bin 220, çıktı alan işletme sayı 428 bin 21, çıktı alamayan işletme sayısı 32 bin 289, banka ön değerlendirme bekleyen 163 bin 909, Müdür onayı bekleyen 18 bin 416, kredi kullandırımı bekleyen 52 bin 605, kredi kullandırımı tamamlanan 192 bin 302, yani 192 bin 302 işletme şuanda hesaplarına bu parayı aktarmışlardır. Kahramanmaraş’a geldiğimizde Afşin’de 203,Andırın’da 57, Çağlayancerit’te 28, Dulkadiroğlu’nda 385, Ekinözü’nde 10, Elbistan’da 474, Göksun’da 184, Merkezde 307, Nurhak’ta 26, Onikişubat’ta 439, Pazarcık’ta 109 ve Türkoğlu’nda ise 105 işletme olmak üzere toplamda 2 bin 327 işletme bu krediyi kullanmış durumda. Kahramanmaraş’ın 53 milyon 813 bin TL kredi hacmi bulunmaktadır. Kahramanmaraş’ın kredi kullanım oranı %36 olup hızla artmaya devam ediyor. Mesela Bayburt’ta %68 kullanım oranı var çünkü işletme sayısı az, çabuk ulaşılıyor ve işletmeler sorunsuz. Kahramanmaraş’ta kullanamayan işletmelerin sayısı biraz fazla. İşletmelerden kaynaklanan sorunlan var, SGK ve BAĞKUR ödemeleri birikmiş firmalar var ve bunların cesaretleri yok bankaya gitmeye. Veya banka riskli görüyor, riskli görünce de kullandırmak istemiyor. Kahramanmaraş’ta bizim gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz %50’lik bir oran var şu anda %36’dayız süreç bitmedi hedefimize ulaşmak için gayret sarf ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Haber : Mesut Benli

YORUM EKLE
YORUMLAR
Credit Financier Home
Credit Financier Home - 12 ay Önce

Günaydın Sevgili kardeşlerim İslam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve kredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (Orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 Garantili!) Umarım bana hizmet etmek izin verir. İçtenlikle.

İletişim Adresi:
WhatsApp: +15184181390
E-posta adresi:
creditfinancierhome@gmail.com

Hatice Atagul
Hatice Atagul - 10 ay Önce

Benim adım Bayan Hatice Atagül. Ankara'da yaşıyorum ve bugün çok mutlu bir kadınımdır? Hayatımı ve ailemi değiştirebilecek olan herhangi bir Kredi veren kuruluşun kredi talep eden herkese danışacağını söyledim. Bana ve aileme mutluluk verdiklerine göre, 250,000.00 TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı 3 çocuğa sahip bir dul olarak hayatımı başlatmak için bu dürüst ve ALLAH'tan korkan kredi borç verme şirketinden çevrimiçi olarak 250.000 TL Türk Lirası borç ile yardım ettim, onlar gerçekten İnsanlardan korkan İnananlar, Saygın bir kredi şirketidir.

Geçen hafta onlardan borcumu ödediğim için çok mutluyum. Krediye ihtiyacınız varsa ve krediyi% 100 geri ödemekten mutlaka lütfen onlarla iletişime geçin ve lütfen Bayan Hatice Atagül'nun sizi onlara yönlendirdiğini söyleyin.

Whatsapp: +15184181390
E-posta yoluyla iletişim kurun: creditfinancierhome@gmail.com

Victoria Johnson
Victoria Johnson - 9 ay Önce

BİZ% 2 DÜŞÜK İLGİ İLE KREDİ SUNMAKTADIR.
Bu, Bayan Victoria Johnson hakkında genel halka anlatmak, bireylere ve şirkete borç veriyoruz. Borçlarınızı ödemek, işinizi arttırmak veya bankalar ve diğer finans kurumları tarafından reddedilmek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Uluslararası toplulukların yanı sıra% 2 gibi çok düşük faiz oranlarına sahip şirketlere de borç veriyoruz.
Tüm sorunlarınızı geçmişte bir şeyler yapmak için buradayız. Bu yüzden bugün bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten hoşlanacağız:
(vikkyjohnsonfinancialservice@gmail.com) Hizmetlerimizin en iyisini sunmak için buradayız.

George Mason
George Mason - 8 ay Önce

FİNANSAL ÖZGÜRLÜK İÇİN EN İYİ MEVCUT YOL {upstoxfunding@yahoo.com}
Finansal özgürlüğü mi arıyorsunuz? Borcunuz var mı, yeni bir işe başlamak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Ya da finansal olarak çöküşün, bir araba ya da ev satın almak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Hiç bankan tarafından hiç finanse edilmedin mi? Paranı geliştirmek mi istiyorsun? Faturalarınızı ödemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Daha fazla görünmeyerek, her tür krediyi başkaları için çok uygun bir% 3 faiz oranına sahip olmak için bir fırsat için memnuniyetle karşılıyoruz. Bilgi için bize şu adresten e-posta gönderin: {upstoxfunding@yahoo.com}
 
Kötü bir krediniz var mı? Faturalarını ödemek için paraya ihtiyacın var mı? Yeni bir işe başlamak gerekli mi? Yetersiz fon nedeniyle tamamlanmamış bir projeniz var mı? Size fayda sağlayacak herhangi bir uzmanlığa yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var mı? Ve ne yapacağını bilmiyorsun. Aşağıdaki kredileri sunuyoruz: Hem bireysel krediler [güvenli ve teminat

prof
prof - 7 ay Önce

Merhaba, ailenizin tarihini değiştirebilir ve hala mutlu yaşayacaksınız. Doktor talimatlarını takip ederse, bağışçının hayatına hiçbir risk yoktur.
Böbrek almıyoruz, sadece böbrek donörünü telafi ediyoruz.
En az 130.000 ABD Doları ve en fazla 1.200.000 ABD Doları tazminat ödeyeceğiz. Bu miktar ailenizin durumunu değiştirmeye yardımcı olabilir, bugün ruhunuzu koruyabilir ve bu bağıştan faydalanabilir.
iletişim e-posta adresi: prof.johankidney@yandex.com.

Murat Acar
Murat Acar - 7 ay Önce

Herkese merhaba, mali olarak sıkıldınız mı? Kredi ve borçlarını ödemek için para mı istiyorsunuz? Kendi İşinizi kurmak için finansman mı istiyorsunuz? Çeşitli amaçlarla özel veya Business Loan'a ihtiyacınız var mı? Büyük Projeler yürütmek için kredi mi arıyorsunuz? Bugün bir Krediyi güvence altına alın ve ödüllendirici bir şeyle başlayın. Müşterilerimizle samimi bir ilişki kurduğumuzdan işlemimiz% 100 garantilidir. Kredisiz Krediler, Teminatsız, Kolay adımlar, hızlı fonlama ve% 2'lik düşük faiz oranı ile Krediler sunuyoruz. Neden finansal bir çöküşte kalsın? E-posta yoluyla bugün bize ulaşın: (muratacarfinancialservice @ gmail .com)

Cristina Mihaela
Cristina Mihaela - 7 ay Önce

Herkese iyi günler.

Tanrım, benim için İyi ve güvenilir bir kadının ne yaptığını paylaşmak için buradayım. Benim adım Cristina Mihaela, Danimarka'dan ve ben 4 çocuk annesiyim ve geçen yıl 8 Kasım'da kocamı kaybettim ve benim için ve çocuklarımın çok zor olduğu bir şey bu yüzden bir kredi arayışı içindeyken Dolandırıcılığın elleri, 17.000 dolarlık doların üzerinde dolandırıcılığım, bütün kardeşlerim tarafından kardeşlerimiz tarafından alındığı yerden, tüm umudum kayboldu ve ben ve arkadaşlarım bu dostla tanıştığım zaman sadık bir güne kadar sokakta uyuyan yerdeydim. Beni 24 saat içinde herhangi bir Daley olmaksızın bir kredi almama yardımcı olan bu dürüst şirkete tanıtan, MRS SUSAN JAMES LOAN COMPANY'a sonsuza dek minnettar olacağım. Onun aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz Whats-app Number:+1(587)206-1157 or via the company email: (susanjamesloanfirml07@gmail.com or susanjamesloanfirml07@outlook.com) Bunu onun için yaptığını bilmiyordum, ama bunu yapmak zorundayım çünkü çok fazla ins

LEON DEREK
LEON DEREK - 7 ay Önce

Merhaba, Bay Leon Derek, özel kredilerin alacaklısı,% 2'lik düşük faiz oranıyla krediler sunuyoruz ve maksimum kredi tutarı ve 50 yıla kadar kredi süresi için 3000 € ila 500.000.000 € arasında bir kredi alabilirsiniz. Herhangi bir para biriminde krediler sunuyoruz, bireylere ve kurumlara çeşitli türde krediler sunuyoruz. Lütfen derekfastloan@gmail.com e-posta adresimizden bize ulaşın.


SIRADAKİ HABER

banner98

banner103