46 SEKTÖRDE YÜZDE 46 İNDİRİM BAŞLADI!

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, kent halkını esnafla buluşturarak kentte hareketlilik yaratmak için ‘Çarşı Pazarda Şenlik Var’ adlı kampanya başlattı. Kampanyanın başlangıcı yoğun katılımla yapılırken, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, “7 gün boyunca, 46 sektörde %46’ya varan indirimli ürünler ve daha birçok fırsatlar siz değerli hemşehrilerimizle buluşacak. ‘Çarşı Pazarda Şenlik Var’ kampanyamız şehrimizin ticari ve sosyal gelişimine de farklı bir boyut kazandıracak” dedi.

46 SEKTÖRDE YÜZDE 46 İNDİRİM BAŞLADI!

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, daha modern ve gelişmiş Kahramanmaraş için, alışveriş ve festival kültürünün gelişimine öncülük etmek amacıyla ‘Çarşı Pazarda Şenlik Var’ adlı bir kampanya başlattı. Kampanyanın organizasyonluğunu yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Büyükşehir Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları (STK), odalar ve yüzlerce firmanın katılımı ile düzenlenen kampanya 11 Kasım’da başlarken, 17 Kasım’a kadar devam edecek. Kahramanmaraş halkının hesaplı ve kaliteli alışveriş yapabilmelerinin yanı sıra esnafa hareketlilik katması amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında tüketiciler, 46 sektörde ürünlere yüzde 46 indirimle sahip olacak. Kampanya kapsamında ayrıca Türkiye’nin önemli sanatçılarının katılımıyla konserler de düzenlenecek. ‘Çarşı Pazarda Şenlik Var’ kampanyasının başlangıcı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, esnaf oda başkanları, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirildi. Açılış sonrası protokol mensupları Tarihi Kapalı Çarşı’daki esnafları gezerken, vatandaşlara alışveriş çeki dağıttı.

“EKONOMİNİN GELİŞMESİNİ İÇİN TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Kampanyanın açılışında konuşan KMTSO Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş’ın ekonomik, sosyal, kültürel anlamda Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olduğunu belirterek, KMTSO olarak ekonominin gelişmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi. Zabun, “Şehrimizde ilk kez çok kapsamlı olarak düzenlediğimiz alışveriş ve indirim günleri etkinliğimizin açılış törenine hoş geldiniz. Bugün, böylesine anlamlı ve şehrimiz için önemli bir organizasyonda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığımı özellikle ifade etmek istiyorum. Şehrimiz bugün, ekonomik, sosyal, kültürel bakımdan Türkiye’nin en önemli kentlerinden birisi haline gelmiştir. İnsanıyla, doğasıyla, havasıyla ve suyuyla; ülkemizin nadide bir şehridir. Bu anlamda, bu coğrafya ve insanımız her türlü övgüyü fazlasıyla hak etmektedir. Bizler bu kente, bu nadide topluma çok şeyler borçluyuz. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak ekonominin gelişmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Yeni organize sanayi bölgelerimizle, yeni yatırımlarımızla, daha çok üretim ve iş imkanı sağlamak için var gayret gösteriyoruz. Bütün bu gayretin, çalışmanın tek bir amacı var: o da halkımıza daha fazla refah, daha iyi yaşam şartları sunmak” dedi.

“46 SEKTÖRDE %46’YA VARAN İNDİRİM”

7 gün boyunca Kahramanmaraş halkının 46 sektörde yüzde 46’ya varan indirimlerle alışveriş yapacağını aktaran Zabun, “Bugün de Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odamızın organizasyonu ile şehrimizde çok büyük ve kapsamlı bir alışveriş ve indirim kampanyası başlatıyoruz. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz, yüzlerce firmamızın katılımıyla önemli oranda indirimlerin yapılacağı ‘Çarşı Pazar’da Şenlik Var’ temalı alışveriş günleri etkinliğimiz 17 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek. 7 gün boyunca, 46 sektörde %46’ya varan indirimli ürünler ve daha birçok fırsatlar siz değerli hemşehrilerimizle buluşacak. ‘Çarşı Pazarda Şenlik Var’ kampanyamız şehrimizin ticari ve sosyal gelişimine de farklı bir boyut kazandıracak” ifadelerini kullandı.

“HALKIMIZ EN İYİ ÜRÜNÜ UCUZA ALACAK”

Etkinlik boyunca vatandaşların en iyi ürünü en ucuza alacağını dile getiren Zabun, “Etkinliğimiz boyunca, pek çok marka, avantajlı kampanya ve indirimleriyle halkımıza en iyiyi en ucuza sunacak. Perakende sektörümüzün ve özellikle esnaflarımızın ekonomik aktivitelerinin güçlendirilmesi ile ekonomimize de önemli katkılar sağlayacak. Bu anlamda, kampanyamıza destek veren başta Kahramanmaraş Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımıza, TÜMSİAD, MÜSİAD ve Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza ve bu kampanyaya katılan esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Tüm kahramanmaraş halkımızı, bu coşkuyu yaşamaya davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, değerli protokol üyelerimizi ve tüm kahramanmaraş halkımızı saygı ve muhabbetle selamlıyor, kampanyamızın şehrimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Serdar Zabun’un konuşmasının ardından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Genç, ahilik duası yaptırdı.

Duanın ardından protokol mensupları esnafları gezdi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan-Tuğçe Kayar)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER