2 BİN SURİYELİ MEMLEKETİNE DÖNÜYOR!

Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Öncüpınar Sınır Kapısı'nda 40 dereceyi aşan sıcakta izdihama neden oluyor. Ülkelerine giden Suriyelilerin sayısı sabah saatleri itibariyle 2 bini aştı.

2 BİN SURİYELİ MEMLEKETİNE DÖNÜYOR!

Türkiye'nin dört bir tarafından Kilis'e gelerek Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine geçmek isteyen Suriyeliler izdihama neden oldu. Yaşanan izdihamda bazı çocuklar, kadınlar ile yaşlılar ezilme tehlikesi geçirdi,

Görevliler Suriyelileri gruplar halinde gönderiyor

Suriyeliler, online randevu sistemine kayıt yaptırdıktan sonra Kilis Valiliğinin izni ile Suriye'nin Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgeleri ile diğer şehirlerine gidiyor. Bir an önce ülkelerine gitmek isteyenlerin izdiham oluşturması üzerine görevliler Suriyelilerin işlemlerini gruplar halinde yaparak ülkelerine gönderiyor. Pasaport polisinin son kontrolünden geçen Suriyeliler, gümrük görevlilerinin nezaretinde tahsis edilen otobüslerle ülkelerine gidiyor. Sağlık Müdürlüğü görevlileri de 15 yaş altı çocukların aşı kartlarını kontrol ederek, aşı kartı olmayanlara aşı yapıyor. Polis, sınır kapısında izdiham yaşanmaması için tedbirler alıyor.
Bayram için ülkesine giden Suriyelilerin sayısı sabah saatleri itibariyle 2 bini aştı.  

İHA

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 17:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mevlüt taşır
Mevlüt taşır - 1 yıl Önce

Biz kesinlikle suriyeli kahraman maraşta istemiyoruz gitsinler ama bidaha istemiyoruz onların yüzünden biz işsiz kaldık kaçak elektirik kullanıyorlar cezasını biz çekiyoruz

abdulbaki günışığı
abdulbaki günışığı - 1 yıl Önce

mülteci düymanı değilim. Üstelik o toprakların sahibi olduğumuzuda biliyorum. Can güvenliği olmayan bir yere hiç kimse gitmez. Gidilip gelinebildiğine göre. suriyeye gidip gelebilenlerin bir daha gelmesine müsaade edilmemeli. Madem hayati tehlike olmadan gidilip gelinen bir yer var ise, orada kalsınlar. Bu kadar suistimal edilmesine müsaade edilmemeli bence.

SIRADAKİ HABER