banner117

‘100 MİLYON TL TASARRUF YAPTIK’

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bir defa bankalarla yeniden anlaştık, faizler düştü, süreyi uzattık, ödemesiz dönemler, tasarruf tedbirleri gibi çalışmalar yaptık. Kesinlikle abartılı değil, bizim bu yıl içerisinde yaklaşık 100 milyon TL’nin üstünde bir tasarrufumuz oldu” dedi.

‘100 MİLYON TL TASARRUF YAPTIK’

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Toplantısı’nda konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Büyükşehir Belediyesi’nin borç ve tasarruf tedbirlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Güngör, “Borçlara baktığımızda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin neredeyse iki katına yakın bir borç stoğu var ama bunları da toparladık diyebilirim. Bir defa bankalarla yeniden anlaştık, faizler düştü, süreyi uzattık, ödemesiz dönemler, tasarruf tedbirleri gibi çalışmalar yaptık. Kesinlikle abartılı değil, bizim bu yıl içerisinde yaklaşık 100 milyon TL’nin üstünde bir tasarrufumuz oldu. Sadece bankalarla yapılanmada önümüzdeki yıl 80 milyon daha az kredi borcu ödemiz olacağız ki, bununla beraber bu rakamı neredeyse 200 milyon TL’ye çekeceğiz. Araba tasarrufunu hepiniz biliyorsunuz, önemli tasarruflar elde ettik. Önümüzdeki süreçte sürdürülebilir bir mali yapı planlıyoruz. Elin gelişmiş olarak düşündüğümüz ülkeleri, sürdürülebilir diye bir kavram geliştirdi bunu dilimizle söylüyoruz ama içini doldurmamız lazım. Borç da, personel yapısı da, diğer işlerde sürdürülebilir olması gerekiyor. Yönetebileceğin, sürdürebileceğin bir yapı olması gerekiyordu, bunu yapmaya da özen gösteriyoruz. Bu Türkiye’de ortalam belediyelerde olan sorunlar” dedi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan-Alihan Kürşat)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kızıl GÜNEY
Kızıl GÜNEY - 8 ay Önce

Tasarruf yaptınız değilmi millete çalışan fazla alıyordu kestik diyerek onca çalışana yapılan zulmü bozulan aile düzenini meşrulaştırmaya çalıştınız ama zabıta itfaiye ve memurdan kesip 11 bin tl maaş alan daire başkanına 1100 + akbel den hisse bedeli 8 bin tl maaş alan müdüre 900 tl sosyal denge verdik demiyorsunuz. 81 il içinde maraş belediyesi kadar çalışanına öncesinde de sonrasındada az maaş veren bir belediye yok ama çalışanlar bir gün bile buna işlem medi memleketimiz dedi ama bu kadarda adaletsizlik görmedi ilçeler bile fazla almakta halada kesmeye çalışılıyor bazı yöneticiler koltuktan olmamak için çalışanlar hakkında yalanlar üretiyor yani her şekilde olan çalışana oluyor daha yazacak çok şey var ama nafile çünkü bende bir çalışanım üstelik bizler borcumuz varsa hiç verilmesin dediğimiz halde şuan resmen istenmeyen olduk Allah büyük nasılsa birgün bunları reise anlatma fırsatımız olur

Cemil
Cemil - 8 ay Önce

Hayrettin başkanı seçerken çok heyecan duymuştuk. Ümitlenmiştik. Beklentilerimiz artmıştı.
Ancak şu ana kadar kırmadık kalp, üzmedik insan burakmadı. Bir iki göstermelik resimden başka bir şey görmedik. Hâlâ tanıdık bir iki tanınmış insanla resim çekilip paylaşıyor. Bu ne karın doyurur, ne de hizmet yerine geçer.
Ankara’dan bir iki adam getirmiş, sanırım birine seni vekil yaparım düşüncesiyle işe başladılar.
Sonuç; Kibir, gurur, haset, geçmişi yok sayma. İnsanlara tepeden bakma, iş üretememek gibi kötü duygu ve düşüncelerin hepsi bunlarda var.
Allah Maraş’lıya sabır versin.
Bunlara bir teklifim var Ankara’dan gelenler ile birlikte halkın arasına girinde tepkiyi bir görün. Hayallerimiz suya düştü.

Oyle birisi
Oyle birisi - 8 ay Önce

Sayin baskan calisanlardan keserek rasarruf yapmak bir marifet degil bence kulaginizi biraz calisanlariniza ve esnafa verin yanlis seyler yapiyorsunuz belediyeciligi bilen virisiniz diye herkes umutluydu bizleri hisrana ugrattiniz ilk defa qk partiye oy vermistim sagol sayende tovbeledik maras icin sizin doneminiz bir kayiptir

SIRADAKİ HABER