'Bayrak Olayı'na 150 metre bayrak

'Bayrak Olayı'na 150 metre bayrak

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşu ve Gaziantep’e ‘Gazilik’ ünvanı verilişi yıldönümü dolayısıyla, Kahramanmaraş Ottoman Motor Sporları Kulübü ve Gaziantep Offroad Kulübü, Başkonuş’ta 150 metre Türk Bayrağı açtı.

Başkanonuş’ta gerçekleştirilen etkinliğe Onikişubat Belediye Başkanı Ali Ünsal başta olmak üzere her iki kulübün üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir açıklama yapan Ottoman Motor Sporları Genel Sekreteri Oğuz Bağrıaçık: “12 Şubat Kahramanmaraş’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü, 8 Şubat’ta Gaziantep’e ‘gazilik ünvanı verilişinin yıldönümü. Bu iki özel güne özel olarak bir etkinlik yapmak istedik. Ottoman Motor Sporları Kulübü ve Gaziantep Offroad Kulübü olarak burada 150 metrelik Türk Bayrağı açtık. Bizlere bu günleri armağan eden, bu cennet vatanı bizlere bırakan, atalarımızı, şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyoruz. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çeşitli kar oyunları gerçekleştirdik.

'ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ'

Bugün özellikle doğuda cennet vatan için, bayrak inmesin, ezan dinmesin diye can siparene görev yapan Kahraman Mehmetçiklerimize, vatanımızı savunan güvenlik güçlerimize buradan selam ediyoruz.Bu vatan onlar sayesinde ayaktadır ve bizler onların duacılarıyı” dedi.  Gaziantep Offroad Kulübü Başkanı Murat Serbetçi ise, böylesine anlamlı bir etkinliğe katılmaktan oldukça memnun olduklarına işaret ederek: “Kahramanmaraş’ın kurtuluş gününü kutlamak maksadıyla buradayız. Kahramanmaraşlı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizi gerçekten çok güzel ağırladılar. Tüm şehitlerimizi burada rahmetle anıyoruz ve bayrağımızın her zaman dalgalanmasını Allah’tan diliyoruz” dedi. Daha sonra bir açıklama yapan Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünsal da her iki kulübün ortaklaşa düzenledikleri böylesine anlamlı bir etkinliğe katılmaktan oldukça memnun olduğunu ifade ederek, şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner100

banner98