"100 Ses Koro ve Solo Konseri"

Özel Öz Derya İlkokulu ve Ortaokulu Müzik Öğretmeni Rabia Aksu ve Öğrencileri yoğun geçen bir yarıyılın sonunda yorgunluklarını atmak, gönüllerince eğlenmek ve yarıyıl boyunca müzik dersinde elde ettikleri kazanımları büyükleriyle paylaşmak’ amacıyla "100 Ses Koro ve Solo Konseri" adı altında bir müzik gecesi düzenledi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Konser Salonunda yapılan ‘100 Ses Koro ve Solo Konseri’ davetlileri adeta büyüledi. Gecenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Fatih Erdoğan, “Bir zamanlar hemen her akşamüstü şarkılar, türküler taşarmış pencerelerden. Güneşin başını alıp gittiği akşam saatlerinde evlerin sofalarına şarkılar sinermiş. Hüzün ya da özlem ezgileri kaplarmış mahalleleri. Babalar işlerinden, çocuklar kapı önlerindeki oyunlarından bu taptaze ve şarkı kokulu, sevgi kokulu evlere dönerlermiş akşam ezanı okunurken. O dönemlerde yaşayan insanlar çok ama çok mutlu imişler. Sora tüm güzelliklerin birer birer terk ettiği gibi şarkılar, türküler ve danslar da terk etmiş güzel ülkemi. Şarkının, türkünün, şiirin, halayın, çalgının ve dansın unutulmasıyla birlikte onlardan boşalan alanları yalnızlık, huzursuzluk ve mutsuzluk doldurmuş. İnsanlar yalnız ve sevgisiz yaşamaya başlamış. Bu akşam bizi yeniden şarkılar ve türkülerimizle buluşturan gecenin mimarı Müzik Öğretmenimiz Rabia Aksu’yu, üç aydan beri bu geceye hazırlanan öğrencilerimin tamamını ve salonu dolduran müzik dostu misafirlerimi, velilerimi ve geceye katkı sağlayan tüm personelimi yürekten kutluyorum. Huzurlarınızda kendilerini alkışların en büyüğüyle alkışlıyorum. Bu salonu herhangi bir ücret almadan bize tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hazırlık çalışmaları ve program esnasında bizlere ev sahipliği yapan salon görevlileri Nail Beye, Hüseyin Beye, Ali Beye ve ismini sayamadığım diğer kardeşlerime de şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunuyor, hepinize mutlu bir akşam diliyorum” dedi.
3 BÖLÜMDEN OLUŞAN PROGRAM İZLEYENLERİ HAYRAN BIRAKTI
3 bölümden oluşan programın birinci bölümünde, 2. sınıf öğrencilerinden melodika şov, Simay Sündük, Tuğçe Kaya, Ahsen Sündük, Zeliha Naz Toprak ve Sena Ünsal’dan keman dinletileri. Cemre Ateş, Emre İspir ve Sude Büyüksapan’dan bağlama dinletileri. Özge Zeren Ergenç’ten piyano dinletisi, Burak İspir’den bağlama, ney ve piyano dinletileri, Kaan Avşar’dan gitar dinletisi, Duru Erdoğan, Sena Çolak ve Umay Emiroğlu’ndan solo şarkılar ve 8. Sınıf kız öğrencilerden bardak gösterisi yapıldı Programın ikinci bölümünde 70 ilkokul öğrencisinden oluşan çocuk korosu, bilmece, tik tak, spor zamanı, tebessüm ve el ele isimli eserleri seslendirdi. Üçüncü bölümde ise, 50 ortaokul öğrencisinden oluşan gençlik korosu, Neler Oluyor Hayatta, Hangimiz Sevmedik, Nar Danesi ve Sevdan Olmasa isimli eserleri seslendirdi. Gecenin sonunda Müzik Öğretmeni Rabia Aksu’ya bir buket çiçekle teşekkürlerini belirten Okul Kurucusu Alişan Türköner, “Saygıdeğer misafirlerimiz, inanın bana şuan söyleyecek söz bulamıyorum. Program tek kelimeyle muhteşemdi. Müzik öğretmenimiz Rabia Aksu’ya ve emeği geçen öğrencilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Bize emanet edilen yavrularımızı gerek akademik başarı gerekse sosyal- kültürel, sanatsal ve sportif başarıları için yapılması gereken ne varsa yapılmaktadır. Özel Özderya sorumluluğunun bilincindedir" diye konuştu. Duygularını sorduğumuz Müzik Öğretmeni Rabia Aksu, "Okulumuz öğrencilerini bir yandan liselere hazırlarken bir yandan da çeşitli sosyal etkinliklerle hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerden biri olan bu geceki konserimize öğrencilerimiz büyük bir özveriyle hazırlandı. En iyisini yapmak için gösterdikleri gayrete ben şahsen şahidim. Çok yoruldular ama başardı. Bu konserin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimi yürekten kutluyorum. Bu gün ‘müzik ruhun gıdasıdır’ sözünün ne kadar doğru olduğuna bir kez daha şahit olduk” ifadelerini kullandı.
Haber Merkezi


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103