GÜNCEL Haberleri

KISIK YOLUNDA GENİŞLETME ÇALIŞMALARI
16 Ocak 2018, 11:43 0
KISIK YOLUNDA GENİŞLETME ÇALIŞMALARI
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve onarım çalışmaları kapsamında Bertiz Karamanlı-Kısık Yolunda genişletme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.
Manşet çalışıyor  Vatandaş bilgileniyor
16 Ocak 2018, 11:23 0
Manşet çalışıyor Vatandaş bilgileniyor
Kahramanmaraş basının çitasını her geçen yükseltmek için var gücü ile çalışan Manşet Gazetesi, Kahramanmaraş adliyesini 2017 yılında 38 kere 2018 yılının ocak ayında ise 4 kere sayfalarına taşıdı.
KAHRAMANMARAŞTA BİR İLK...
16 Ocak 2018, 10:44 0
KAHRAMANMARAŞTA BİR İLK...
Hastane bünyesinde hizmet veren Kulak Burun Boğaz Kliniğinde geçtiğimiz günlerde önemli bir cerrahi işlem gerçekleştirildi. Op. Dr. Yusuf Yıldırım önderliğinde Op. Dr. Mustafa Karakaş ve Op. Dr. Hasan Çakar'ın eşlik ettiği ekip tarafından gerçekleştirilen ve Kahramanmaraş’ta bir ilk olma özelliği taşıyan ağız içi tükrük bezi cerrahi operasyonu gerçekleştirildi.
MÜJDEYİ ÜNAL VERDİ!
16 Ocak 2018, 10:37 0
MÜJDEYİ ÜNAL VERDİ!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş Havalimanı yeni terminal binasının normal zamanından beş ay önce Haziran ayında hizmete gireceği müjdesini verdi. Yeni havalimanı mevcut haline göre 5 kat fazla yolcu kapasitesine ulaşacak.
KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI ÖZ, ‘BONCUK TAŞ’A AÇIKLIK GETİRDİ!
16 Ocak 2018, 10:18 1
KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI ÖZ, ‘BONCUK TAŞ’A AÇIKLIK GETİRDİ!
Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz, son günlerde gündemden düşmeyen boncuk taşların para etmediği konusuna açıklık getirdi. Çıkan haberlerin doğru olduğunu ancak tamamıyla gerçeği yansıtmadığını ifade eden Öz, burada üreticinin hiçbir suçu olmadığını belirterek, “Tamamen müşteri ile vitrinci esnafının arasındaki bir konu. Ama bazı oda başkanlarımız bunu farklı yöne çekmiş. Sanki üretici onlara boncuk takıp ta kendilerini kandırıyormuş algısı yaratmaya çalışıyorlar” dedi.
KAHRAMANMARAŞ’A  “14 MİLYONLUK” DEV PROJE
16 Ocak 2018, 10:07 1
KAHRAMANMARAŞ’A “14 MİLYONLUK” DEV PROJE
Kahramanmaraş’a 150 yataklı Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) hizmet binası yapılacak. Yaklaşık 14 Milyonluk maliyeti olan bu projenin önümüzdeki günlerde temeli atılarak 400 günde tamamlanması bekleniyor.
ORTADOĞU’DA NELER OLUYOR?
16 Ocak 2018, 09:31 0
ORTADOĞU’DA NELER OLUYOR?
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Tunç, son dönemde yine bir hayli hareketli günler geçiren Ortadoğu coğrafyasını değerlendirdi. İran’da başlayan ve sonrasında Arap Baharının başladığı nokta olan Tunus’a sıçrayan gösterilerin Ortadoğu’da yaşanabilecek son Arap Baharı olabileceğini ve ilerleyen yıllarda bölgede sınırların yeniden çizilebileceğine dikkat çeken Tunç, “Amerika Suriye’de terör ordusu oluşturarak güneyde Türkiye’yi kuşatmaya çalışıyor ve terör örgütlerinden ordu kurarak İsrail’in yanına yeni bir jandarma yaratmaya çalışıyor. Bununla da Ortadoğu’yu hâkimiyeti altına almak istiyor” dedi.
Öz Derya'lı minikler  Hünerlerini sergiledi
16 Ocak 2018, 09:20 0
Öz Derya'lı minikler Hünerlerini sergiledi
Özel Öz Derya Kolejinde eğitim gören öğrenciler 100 ses koro solo konseri Volkan Müzik Galerisi sponsorluğunda gerçekleştirilen konserde minikler, hünerlerini sergiledi.
‘YAĞIŞLAR AZALMADI, YAĞIŞLI GÜN SAYISI AZALDI’
16 Ocak 2018, 08:56 0
‘YAĞIŞLAR AZALMADI, YAĞIŞLI GÜN SAYISI AZALDI’
Kuraklığın her geçen gün kendini hissettirdiği ve Ocak ayına geldiğimiz şu günlerde hala yağışların olmamasının nedenini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Karabulut’a sorduk. Yağışların azalmadığına dikkat çeken Karabulut, “Günümüzde yağışlar ani, şiddetli ve kısa süreli oluyor. 10 günde düşmesi gereken yağış, bir günde düşüyor. Dolayısıyla yağış miktarı azalmıyor ama yağışın düştüğü gün sayısı azalıyor. Bunun da sebebi küresel ısınmadır” dedi.