banner62

GÜNCEL Haberleri

‘ZEKİ KARAKIZ’A VEFA BORCUNU  ÖDEMENİN ZAMANI GELDİ!’
22 Mart 2018, 08:20 0
‘ZEKİ KARAKIZ’A VEFA BORCUNU ÖDEMENİN ZAMANI GELDİ!’
İstiklal Savaşı’nda şehit düşen 6 önemli şahsiyetin mezarlarına ulaşan Kahramanmaraşlı tarihçi İbrahim Kanadıkırık, kent tarihinde önemli bir yer tutan Zeki Karakız’ın aşınmış mezar taşının restore edilmesi gerektiğini belirterek, “Zeki Karakız’ın mezarının durumu böyle bir şehidin mezarının olması gerektiği gibi değil. Bizler vefa borcumuzu ödemeliyiz, bu vefa borcunu ödemenin zamanı geldi” dedi.
İŞYERİNE SİLAHLI SALDIRI
21 Mart 2018, 17:18 1
İŞYERİNE SİLAHLI SALDIRI
Kahramanmaraş’ta bir kişi tartıştığı arkadaşını tüfekle vurarak yaraladı. Yaralanan kişinin hastanede tedavisi devam ediyor.
GÖKSUN’DA ELMANIN TOPRAK İSTEKLERİ EĞİTİMİ
21 Mart 2018, 15:54 0
GÖKSUN’DA ELMANIN TOPRAK İSTEKLERİ EĞİTİMİ
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Saltalı, Göksun’da yürüttüğü çalışmalar neticesinde elde ettiği verileri çiftçilerle paylaştı.
KSÜ’DE GÖRKEMLİ NEVRUZ COŞKUSU
21 Mart 2018, 15:36 1
KSÜ’DE GÖRKEMLİ NEVRUZ COŞKUSU
Baharın gelişini simgeleyen 21 Mart Nevruz Bayramı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, “Nevruz Bayramı Afrin zaferine denk gelmesi bizi ayrıca mutlu etmiştir. Aslında bugüne kadar düzenlediğimiz törenler bugüne kadar görkemli değildi ama bunu Afrin zaferiyle birlikte taçlandıralım istedik”
KAYIŞ’TAN ‘ERGENEKON’ BAYRAMI MESAJI
21 Mart 2018, 15:19 0
KAYIŞ’TAN ‘ERGENEKON’ BAYRAMI MESAJI
Türklerin Ergenekon’dan çıkışını temsil eden eden ve daha çok ‘Nevruz’ olarak bilinen 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Kayış, “21 Mart, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden varoluş mücadelesini, Türklerin Ergenekon'dan çıkışını sembolize etmektedir. Aynı zamanda zor kış şartlarının sona ererek baharın gelmesinin müjdecisidir” dedi.
BAŞKAN ERKOÇ: “ONLARIN DA FARKINDA OLALIM”
21 Mart 2018, 15:04 0
BAŞKAN ERKOÇ: “ONLARIN DA FARKINDA OLALIM”
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 21 Mart Down Sendromlular Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
HANEFİ MAHÇİÇEK DOWN SENDROMLULAR GÜNÜ MESAJI
21 Mart 2018, 14:55 0
HANEFİ MAHÇİÇEK DOWN SENDROMLULAR GÜNÜ MESAJI
Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dünya Down Sendromlular Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Mahçiçek, Down Sendromluların farkında olalım, onlara farkındalık yaratalım’’ ifadelerine yer verdi.
YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU!
21 Mart 2018, 14:23 0
YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU!
Günlerdir merakla beklenen AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı kim olacak sorusu bugün yanıt buldu. Son dakika gelişmesine göre AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı görevine Şahin Avşaroğlu getirildi.
BAŞKAN OKAY’IN REGAİP KANDİLİ MESAJI
21 Mart 2018, 13:58 0
BAŞKAN OKAY’IN REGAİP KANDİLİ MESAJI
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Regaip Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.