GREKOROMENDE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU ...

               Bursa ilimizde yapılan Büyükler Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonasında İstanbul Büyükşehir belediyesi Takım olarak Şampiyon olurken Ankara ASKİ Spor 2. İstanbul Pendik İhtisas Spor Kulübü 3. oldu.ASKİ Spor Güreşçisi Osman Yildirim en fazla puanla Şampiyon olurken , Kayseri Şekerspor'dan Mustafa Sağlam en centilmen güreşçi seçildi.Türkiye Şampiyonasında Avrupa Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp , Metehan Başar, Fatih Cengiz, Emrah Kuş, Rahman Bilici, Atakan Yüksel, Cengiz Arslan, Ekrem Öztürk mazeretleri nedeniyle katılmadılar.

55 kg Klasmanı :

1. Şerif Kiliç (Ankara ASKİ)-2. Doğuş Ayazci (Ankara ASKİ) -3. Cihat Liman ( İst. BŞBLD. Spor) 3. Müslüm Alinli ( İst. BŞBLD Spor),

63 kg Klasmanı; 1. Abdullah Toprak ( Kayseri Şekerspor) -2. Erhan Karakuş ( Kasımpaşa Spor) 3.Mehmet Çeker ( Ankara ASKİ )-3. Abdurrahman Altan ( İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)

72 kg Klasmanında;1. Selçuk Can ( Pendik İhtisas Spor Kulübü) -2. Fevzi Topçu ( İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)

3. Hasan Saritaş ( Izmir Büyükşehir Belediye Spor.)

Not: Bu kiloda 3. olan Erkan Ergen (Pendik) ve Hasan Orakçı (Kasımpaşa) Diskalifiye edildiler.

82 kiloda;1. Burhan Akbudak (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor) -2. Hasan Berk Kiliç ( Pendik İhtisas Kulübü)

3. Hasan Basri Yildirim (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)-3. M.Ali Küçükosman ( Kayseri Şekerspor)

97 kg Klasmanı :1.Fatih Başköy (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)-2. Abdülkadir Çebi ( Kayseri Şekerspor)

3. İbrahim Tiğci (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)-3. Süleyman Demirci ( Ankara ASKİ Spor)

60 kg Klasmanı :1.Kerem Kamal ( Pendik Spor İhtisas Kulübü) -2. Mustafa SAĞLAM ( Kayseri Şekerspor)

3.Ayhan Karakuş ( Kasımpaşa) -3. Ahmet Uyar (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)

67 kg Klasmanı :1.Hacı Karakuş ( Pendik İhtisas Spor Kulübü)-2. Abdülsamed Başar (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)

3. M.Mustafa Şahin ( Çaykur Rizespor)-3. İbrahim Çeliker ( Akhisar Belediyespor)

77 kg Klasmanı :1.Serkan Akkoyun (Pendik İhtisas Spor Kulübü) -2. Aslan Atem (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)

3. Yunus Emre Başar (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor) -3. Ali Osman Erbay (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)

87 kg Klasmanı :1.Doğan Göktaş ( Ankara ASKİ)-2. Emin Can Enez ( Kayseri Şekerspor)

3. Ali Cengiz ( Ankara ASKİ) -3. Salih AYDIN (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)

130 kg Klasmanı :-1. Osman Yildirim ( Ankara ASKİ) -2. Ali Nail Arslan ( Kayseri Şekerspor)

3. Yakup Yerlikaya ( Ankara EGO)-3. Burak Çakirca (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor)

Grekoromen Büyükler Takım Sıralaması :

1. İstanbul Büyükşehir Belediye Spor 185 Puan -2. Ankara ASKİ 135 Puan -3. Pendik İhtisas Spor Kulübü 132 Puan-4. Kayseri Şekerspor 130 Puan.Son söz olarak kaliteli müsabakalara sahne olan Bursa ilimizdeki Türkiye Grekoromen güreş şampiyonasını izleyen ve yorumları ile katkıda bulunan Yusuf Taşkan bey'e

Tüm Güreşçilerimize Kulüplerimize Antrenörlerimize Teşekkürler...

YORUM EKLE

banner103