GREKOROMENDE İSTANBUL B.Ş.BLD 2018  TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Rize'de düzenlenen şampiyona açılış törenine ve ilk finallerine Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın BAK da katıldı ve dereceye girenlere madalyalarını takdim etti. İstanbul B. Ş. Bld. 205 Puanla Takım Şampiyonu olurken 5 Altın 3 Gümüş 3 Bronz Madalya kazandı. ASKİ Spor 3 Altın 3 Gümüş 5 Bronz Madalya ile 2. Olurken, Rize Çaykur Spor 1 Altın 3 Bronz Madalya ile Türkiye 3.sü oldu. Büyük mücadeleye sahne olan final güreşlerinde ilk iki sırayı alan güreşçilerimiz ise: 

            55 kg:1. Ekrem ÖZTÜRK (Kayseri Şekerspor),2. Müslüm ALINLI (İstanbul B.Ş.BLD),60 kg:1. Ahmet UYAR ( İstanbul B.Ş.BLD) ,2.Şerif KILIÇ (ASKİ), 63 kg:1. Abdurrahman ALTAN ( İst. BŞ. Bld.),2. Erhan KARAKUŞ (Kasımpaşa), 67 kg :1. Enes BAŞAR ( Ankara ASKİ) ,2. Murat FIRAT ( Ankara ASKİ) , 72 kg :1. Cengiz ARSLAN (İst. BŞ. Bld.) ,2. Murat DAĞ ( Ankara ASKİ), 77 kg:1. Serkan AKKOYUN ( İstanbul B.Ş.BLD) ,2. Y. Emre BAŞAR ( İstanbul B.Ş.BLD) , 82 kg :1. Emrah KUŞ ( Ankara ASKİ) ,2. Ali CENGİZ ( Ankara ASKİ) , 87 kg:1. Salih AYDIN ( Rize Çaykur Spor) ,2. Doğukan KURU ( İst. BŞBLD. Spor), 97 kg:1. Cenk İLDEM (İstanbul B.Ş.BLD) ,2. Abdülkadir ÇEBİ (Kayseri Şekerspor, 130 kg:1. Rıza KAYAALP ( Ankara ASKİ) ,2. Ramazan SARI ( Pendik G. İht. ).Altın ve gümüş madalya kazanan sporcularımız oldular. Öte yandan genel takım klasmanında ise:1. İstanbul B.Ş.Bld. ( 205 Puan),2. Ankara ASKİ (170 Puan),3. Rize Çaykur Spor ( 98 Puan) ,4.Kayseri Şekerspor (81puan),5. İst. Kasımpaşa (71 Puan),6. Manida Akhisar Bld. 62 Puan,7.Pendik G.İhtisas 51 Puan,8. Bursa Olimpik Spor 25 Puan,9. İzmir BŞBld.16 P.,10. Ankara EGO Spor 15 Puan  ile ilk on sırayı paylaşan  takımlarımız oldular.

            Diğer yandan milli hakemlerimizden sadettin Yücel jübile yaptı.130 kilo finalini yöneten Sadettin Yücel daha sonra bantlarını ve düdüğünü kendisi gibi hakem olan oğlu Mehmet Gürhan Yücel'e devretti. Federasyon Başkanı Musa Aydın'da bu zamana kadar ki emeklerinden dolayı Sadettin Yücel'e teşekkür ederek plaket verdi. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 4 gün boyunca yaklaşık 300 sporcunun katılımıyla çok güzel bir şampiyona düzenlediklerini ve organizasyonun çok kaliteli müsabakalara sahne olduğunu belirtti. Aydın: "Bizim başarımızı yükseltmemiz için sıklet rekabetini artırmamız lazım"
            Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Türkiye Grekoromen güreş şampiyonasının son derece başarılı geçtiğini belirterek, "Serbest Türkiye Güreş Şampiyonası'na göre katılımın az olmasına rağmen kalite oldukça yüksekti. Özellikle milli takımdaki sporcularımız Rıza Kayaalp dışında yenildiler. Bu da büyük bir rekabetin oluşmasını sağladı. Bizim başarımızı artırmamız için sıklet rekabetini artırmamız lazım. Burada şunu net bir şekilde gördük ki Grekoromende sıklet rekabeti oluştu. Her sıklette en az 2-3 tane alternatif isimler var. Bundan dolayı çok mutlu olduk. Bu rekabet bizlere uluslararası alanlara büyük başarılar kazandıracak. Sıklette rekabet olacak ki başarı gelecek. Geçmişe baktığımızda da bunu görüyoruz. Rekabet olan her sıklette başarılı olduk. Biz bu şampiyonada en büyük hedeflerimizden biri olan sıklet rekabetini sağlamış olduk. Son derece güzel bir şampiyonayı geride bıraktık. Bu şampiyonaya sponsor olan Çaykur'a ve bizleri burada son derece misafirperver bir şekilde ağırlayan Rizeli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu şampiyonaya katılan sporcu, antrenör ve hakemlerimize de teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca Türkiye şampiyonasını bizzat gelerek burada takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın'a da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner96

banner67

banner98

banner103