banner117

MAKASLAR BAYRAM İÇİN ÇALIŞIYOR!

Kahramanmaraş’ta Ramazan Bayramı´nın yaklaşmasıyla birlikte berberlerde de bayram yoğunluğu yaşanmaya başladı. Berberler işlerin yoğun olması dolayısıyla vatandaşlara randevu vererek, gece geç saatlere kadar mesai yapıyor.  

MAKASLAR BAYRAM İÇİN ÇALIŞIYOR!

Bir ay süren orucun ardından vatandaş, bayrama hazırlanıyor. Bayrama tam anlamıyla hazır olmak isteyen vatandaş, berberlerin yolunu tutmaya başladı. Her bayram öncesi olduğu gibi yine bu bayram öncesi de berberler yoğun mesai yaparak deyim yerindeyse gece gündüz çalışıyor. Kahramanmaraş’ta 15 yıldır berber esnaflığı yapan Ömer Uçar, Bayram tıraşlarını son güne bırakmak istemeyen vatandaşların erkenden berberlere akın ettiğini söyledi. Havaların sıcak olmasından dolayı vatandaşın tıraş için genellikle gece saatlerini tercih ettiğini ifade eden Uçar, hiçbir vatandaşı mağdur etmemeye çalıştıklarını belirtti.

“BAYRAM ÖNCESİ YOĞUNLUK VAR
Bayrama sayılı günler kalmasından ötürü eleman sayılarını arttırdıklarını da ifade eden Uçar, “Bayram öncesi yoğunluk var. Havalar sıcak olduğundan vatandaşlar akşam saatlerini tercih ediyor. Çoğu zaman yoğunluktan sabah ezanına kadar çalışmamız devam ediyor. Bayrama 3 gün var eleman sayımızı arttırdık. Geceli gündüzlü yirmi dört saat çalışıyoruz. Bu yoğunluk devam ederse bayram günü de çalışmayı düşünüyoruz. Tıraş olmak için gelen müşterilerimize bazen randevu durumuna göre sıra veriyoruz. Hiçbir müşterimizi mağdur etmemeye çalışıyoruz. Mesaimiz bayram namazına kadar devam edecek” şeklinde konuştu.

Haber: Mehmet Can Tekdöş

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner159