Güngör, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nı Yoldaş’a emanet etti!

Hayrettin Güngör’ün Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından Daire Başkanlıklarında da değişimler yaşanıyor. Bu değişikliklerin en sonuncusu ise Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nda oldu. Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Fen İşleri Dairesi Başkanını Fatih Yoldaş olarak belirledi.

Güngör, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nı Yoldaş’a emanet etti!

31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi ile birlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Hayrettin Güngör, yeni çalışma ekibini hızlı bir şekilde oluşturuyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan Meclis Toplantısı’nda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ndeki daire başkanlıklarının sayısının azaltıldığını açıklayan Güngör, sırasıyla daire başkanlarında da değişikliğe gidiyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta içerisinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı olarak görev yapan Onur Erdi’yi görevden alan Güngör, yerine ise çevre ve şehircilik alanında önemli çalışmalarda bulunan Fatih Yoldaş’ı atadı. Eski Fen İşleri Daire Başkanı Onur Erdi ise, Fen İşleri Şube Müdürü olarak çalışmalarına devam edecek.

FATİH YOLDAŞ KİMDİR?

1985 yılında Kırşehir’de doğdu. Aslen Kahramanmaraş Andırınlıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı.

2007 yılında Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Kırıkkale Üniversitesi Yapı anabilim dalında "Betonarme Binaların Çelik Halatlarla Güçlendirilmesi" tezini hazırlayarak yüksek lisansını tamamladı.

Askerliğini Kıbrıs'ta kısa dönem olarak yaptı. 2008-2010 yılları arasında Teknotes A.Ş ile Mim Mühendislik firmalarında imalat Şefi olarak çalıştı.

2010 yılında Nevşehir Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğüne atanarak 2014 yılına kadar ihale, yaklaşık maliyet, proje, hakediş, kentsel dönüşüm ve yapı denetim konularında görev yaptı.

İl Yapı Denetim Komisyonunda görev aldı. Asliye ve Sulh Mahkemelerinde birçok dosyada bilirkişilik yaptı.

2014 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğüne atandı.

2016 ile 2019 yılları arasında İmar İnceleme Şube Müdürü olarak görev yaptı. Bakanlıkça hazırlanan İmar Kanunu Revizyonu, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği, Otopark Yönetmeliği çalışmalarında aktif olarak görev yaptı.

İmar mevzuatı konularında başta Belediye, İl müdürlükleri, İl özel idareleri, Serbest mimar ve mühendislerin katıldığı birçok seminer programında Uzman Eğitici olarak görev aldı.

Bürokrasinin Azaltılması Eylemleri ile Belediyelerde Tek Durak Ofis projelerinde görev aldı.

Halen Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüne devam etmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. 2019 yılı Mayıs ayı itibariyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi  Fen İşleri Dairesi Başkanı olarak görev almıştır.

(Haber: Tuğçe Kayar)

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER