Aycan “Boşanmaları özendirmeyin”

Meclis gündeminde olan “Öğrencilerin Kaldıkları Yurt ve Pansiyonlarda Can ve Mal Güvenliğinin Sağlanması” hakkında MHP Grubu adına söz alan Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan önce RTÜK’ü uyardı “Boşanmaları özendirmeyin” dedi.

Aycan “Boşanmaları özendirmeyin”

MHP MYK Üyesi ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Katip Üyesi Prof. Dr. Sefer Aycan ailenin korunması ve boşanmalarla ile ilgili hassasiyetini bir kez daha dile getirdi.

Boşanma konularının televizyonlarda magazin konusu yapılmasından rahatsız olduğunu belirten Aycan, RTÜK’e bir uyarı yazısı gönderdi. Meclis gündeminde olan “Öğrencilerin Kaldıkları Yurt ve Pansiyonlarda Can ve Mal Güvenliğinin Sağlanması” hakkında MHP Grubu adına söz alan Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan “Boşanmalar özendirilmemeli” dedi.

Özellikle toplumun gözü önünde bulunan kişilerle ilgili boşanma haberlerinin güzel bir olay gibi gösterilmesinden rahatsızlık duyduğunu belirten Aycan, bu haberlerin aile kurumuna ciddi zarar verdiği ve boşanmaları özendirdiğinden hareketle çözüm bulunması için RTÜK’e bir yazı gönderdi.

Aycan, başvurusunda ailenin toplumun temeli, geleceği olduğunu, toplumun geleceği için aile kurulmasını teşvik etmek, aile bağlarını artırmak gerektiğini belirtti.

Sağlıklı ilişkilerin yaşandığı toplumda sağlıklı çocuklar, sağlıklı nesiller yetişeceğine işaret eden Aycan, bu nedenle bir taraftan ailenin kurulmasını teşvik etmek gerekirken diğer taraftan da aile içi ilişkileri geliştirmek, aile içi bağları güçlendirmek ve aile yapısını sürdürmek gerektiğini vurguladı.
Sefer Aycan’ın sözleri, tutanaklara şöyle geçti: “Yurt meselesine geçmeden önce rahatsız olduğum bir konuyu belirterek başlamak istiyorum. Son zamanlarda televizyon kanallarında, özellikle de ana haber bültenlerinde bir şekilde medyatik olmuş kişilerin boşanmaları günlük diziler gibi gösterilmektedir ve buradan alınan tazminatlar ve detaylar her gün ballandıra ballandıra sunulmakta ve bu topluma kötü örnek oluşturmaktadır. Bununla ilgili Radyo Televizyon Üst Kurulu’na da gerekli uyarıyı yaptık. Gençlerimize çok kötü örnekler sergiliyoruz, buna müsaade edilmemesi gerekir. Boşanma tabii ki bir haktır ama kötü bir haktır, reklamı yapılacak bir tarafı da yoktur.”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER